Test Utopia Baits in U.K

Recomandari, sfaturi, trucuri si teste.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
GeorgeD
Mesaje: 27
Membru din: Dum Mar 20, 2016 5:29 pm
Localitate: Targoviste

Test Utopia Baits in U.K

Mesajde GeorgeD » Lun Oct 23, 2017 7:36 pm

Salutare dependenti de feeder!
In luna august am fost in vacanta in tara si nu am putut rata ocazia de a lua cu mine cateva pungi de nada Utopia Baits si mini pop-up-uri de la acelasi brand cu gandul de a le testa aici in U.K :) Din partidele facute aici am observant ca pestilor le este mai pe plac nada de tip fishmeal de aceea in prima partida am optat pentru nada fish&krill.
Mi-a placut ca este o nada de culoare mai inchisa ceea ce este un avantaj pe baltile de aici unde eu pescuiesc deoarece majoritatea au apa destul de limpede.Precizez ca aceste balti sunt semi-salbatice nefiind "fishery" sau carpodroame.
Pescuitul l-am inceput pe cosulet si la carlig vierme rosu si galben in combinatie ca apoi sa trec pe method si mini pop-up-uri de diferite arome,cel de krill fiind castigator :D
Rosioare si hibrizi de platica au intrat primii pe vad ca apoi cateva platici sa li se alature la "ospat". Daca la inceput rosioarele trageau imediat am preferat sa schimb pe method si pop-up,trasaturile au venit mai rar dar pestii au fost mai calitativi.
Am prins si 3 ciortani frumosi dar I-am eliberat imediat dupa poza,pe aceasta balta nefiind permisa retinerea crapului de orice dimensiune in juvelnic.
Ca si concluzie finala nada mi-a lasat un "feeling" placut fiind usor de preparat si nu in ultimul rand pe placul pestilor de aici :D
Vor urma si alte teste cu aceleasi nazi pe alte balti si conditii diferite
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Test Utopia Baits in U.K

Mesajde sorinhc » Lun Oct 23, 2017 8:29 pm

Superfain ! Multumim de relatare si de poze !!!!
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
GeorgeD
Mesaje: 27
Membru din: Dum Mar 20, 2016 5:29 pm
Localitate: Targoviste

Re: Test Utopia Baits in U.K

Mesajde GeorgeD » Mie Noi 08, 2017 8:55 pm

Salutare! Am revenit cu o alta partida pe alta balta .
De aceasta data am ales sa pescuiesc la method feeder dupa crap si sa incerc o combinatie din ambele nazi UB.
Asadar la 1 kg de nada am folosit aprox.75% meat&wheat,20%fish&krill si restul micropellete 2 mm krill.In acea zi a batut vantul foarte tare iar eu am inceput pescuitul tarziu dupa ora 12.
Am nadit cam 10-12 method-uri iar dupa jumatate de ora am avut si prima trasatura.La carlig am folosit ca momela doar pop-up-uri UB krill si squid. Am prins 11 pesti printre care si 2 caracude frumoase una dintre ele cu inotatoarele voalate :)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Solzescu
Mesaje: 189
Membru din: Mar Feb 21, 2017 9:02 pm

Re: Test Utopia Baits in U.K

Mesajde Solzescu » Mie Noi 08, 2017 9:47 pm

Felicitari pentru partida, super pesti. Si falduri din astea de inotatoare "festive" nu am mai vazut decat la pesti de acvariu :) Nu te opri din pescuit, pozat si postat. Please!!!

Avatar utilizator
Briceag Alin
Mesaje: 178
Membru din: Dum Mai 03, 2015 10:30 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Test Utopia Baits in U.K

Mesajde Briceag Alin » Joi Noi 09, 2017 12:06 am

Superb ! Felicitari !
www.feedershop.ro

Committed To Total Quality

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Test Utopia Baits in U.K

Mesajde catalin232 » Joi Noi 09, 2017 11:25 am

Ultimele 2 exemplare sunt Caracude :D , cam ciudatele ele , nu prea au ce papa acolo daca e sa o luam dupa fizionomie . Dar tot frumosi sunt :D . Macat tu sa ne mai incanti cu pesti , ca noi deja incepem sa traim din amintiri :D

Avatar utilizator
GeorgeD
Mesaje: 27
Membru din: Dum Mar 20, 2016 5:29 pm
Localitate: Targoviste

Re: Test Utopia Baits in U.K

Mesajde GeorgeD » Sâm Noi 11, 2017 7:20 pm

In primavara am mai prins alta caracuda pe aceeasi balta dar de alta forma,mai apropiata de carasii de la pe la noi.Iar in privinta mancarii...eu cred ca au destula hrana,fiind destui pescari care nadesc si pescuiesc,dar poate aceste caracude nu mai apuca "ospatul"inaintea crapilor :) caracuda si platica din imagini sunt prinse in aprilie anul acesta si pareau destul de"grasi" :D
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Avatar utilizator
GeorgeD
Mesaje: 27
Membru din: Dum Mar 20, 2016 5:29 pm
Localitate: Targoviste

Re: Test Utopia Baits in U.K

Mesajde GeorgeD » Dum Ian 14, 2018 3:46 pm

Iarna nu-i ca vara,nu? :) Pescuit pe o balta dezghetata de putin timp in prima parte a zilei la cosulet si viermusi iar apoi cu method feeder.
Nada Utopia Baits fish&krill +pesmet brun iar la carlig dupa mai multe incercari momeala care a adus cateva prezentari a fost mini pop-up tot de la Utopia Baits de aroma white chocolate
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Test Utopia Baits in U.K

Mesajde CISMAS » Dum Ian 14, 2018 5:23 pm

foarte frumos, Utopia isi largeste spectrul de clienti si cu bibani, din ce vad eu acolo nu e o intamplare, sa fie patru, daca nu chiar cinci
frumos Catalin si pe mai departe sa-i mentii calitatea

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Test Utopia Baits in U.K

Mesajde sorinhc » Mie Ian 17, 2018 9:39 am

Multumim de relatare @GeorgeD ! Cum ne place noua cu poze la greu ! Felicitari !
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(


Înapoi la “Nade si momeli”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori