Utopia Nutri Bomb

Recomandari, sfaturi, trucuri si teste.

Moderator: sorinhc

adrianvl
Mesaje: 28
Membru din: Dum Ian 25, 2015 8:45 am

Utopia Nutri Bomb

Mesajde adrianvl » Joi Iul 30, 2020 9:56 am

Am încercat si eu solubilele, sunt minunate...Pe baltă cele mai bune rezultate la crap si caras le-am avut cu Belachan, urmat de Krill apoi Yummy Squid...Nu cred ca asta surprinde pe cineva, era cumva de asteptat...Surpriza a fost alta: tocmai le-am folosit în Sulina, atat pe brat, cat si pe un canal...Belachan a facut legea si aici .Am prins crap, platica, doi morunasi, caras si rosioara la solubila de Belachan.Pe locul doi s-a situata din nou Krill, primit mai bine de platica decat de crap, urmat de Yummy Squid, cu care am prins numai platica. La Boosted corn am prins mai slab, ceva plătică, o rosioara si un caras...
Cel putin luni, pe faleza Dunarii, am prins o gramada de ciortani, plătici mari şi un morunas, in timp ce in jur s-au prins ceva platicute, vreo doi guvizi si cam atat, se uitau oamanii la mine si nu intelegeau, mai ales ca dadeam intr-un loc in care mi se spunea ca nu se prinde crap...
Le-am folosit pe sting bait, cu momitor şi forfac scurt...
Ca observatie, am incercat sa le folosesc şi pe fir de păr cu stopper sau quickstops, însă au tendinta sa crape la gaurit. Cele de belachan rezista cat de cat, apoi cele de Krill, celelalte nu am reusit sa le gauresc fara sa se sparga.
Pot trage concluzia ca merg super si pe ape "salbatice", chiar curgatoare, au mers excelent pe Dunare.
Catalin, poate va apărea si o varianta in diametru mai mare pt selectie si pt a putea fi gaurite mai usor?
Si pe balta, au castigat in fata wafters-urilor pe care le foloseam in mod obisnuit...

Înapoi la “Nade si momeli”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori