Aproape de ora bilantului

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Aproape de ora bilantului

Mesajde admin » Joi Noi 27, 2014 4:07 am

Feeder Shop.ro a implinit un an de activitate la 1 septembrie.
In curand vom incheia sezonul 2014, si pe langa bilantul contabil si evaluarea nostra va solicitam ceva mult mai important pentru noi, si credem noi ca si mult mai important pentru viitorul magazinului, si anume opinia voastra.
Stim ca sunt multe de imbunatatit, dar puterea noastra de a le rezolva pe toate e destul de limitata. Tocmai de aceea feedbackul vostru ne poate ajuta sa stabilim corect prioritatile!
Critica e binevenita, sfaturile de asemenea!

candes
Mesaje: 28
Membru din: Vin Noi 07, 2014 9:21 am

Re: Aproape de ora bilantului

Mesajde candes » Dum Noi 30, 2014 4:29 pm

Felicitări pt anul de activitate!
Ca feedback: Costul transportului in afara Buc. e destul de mare. Eu poate as comanda mai des dar ma descurajează costul de transport, rar am stat sa adun de 200 RON pt comanda minima. Poate găsiți o soluție in acest sens.

Avatar utilizator
mihaiboaca
Mesaje: 158
Membru din: Joi Noi 06, 2014 12:39 pm

Re: Aproape de ora bilantului

Mesajde mihaiboaca » Dum Noi 30, 2014 10:53 pm

Salutare,
Eu as vrea sa vad diversitate mai mare.

Avatar utilizator
ionut
Mesaje: 15
Membru din: Vin Noi 07, 2014 6:43 am

Re: Aproape de ora bilantului

Mesajde ionut » Lun Dec 01, 2014 4:25 pm

Sunt total de acord cu @candes!
As fi comandat de mai multe ori, dar costul transportului m-a facut sa aleg alt magazin

sebilucian
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Aug 23, 2014 10:01 pm
Localitate: Bistrita
Contact:

Re: Aproape de ora bilantului

Mesajde sebilucian » Lun Dec 01, 2014 10:55 pm

Despre ce costuri de transport vorbim, dragi colegi???!!! Si aici la cumparaturi peste 200 Ron, transportul e gratis pe curier, respectiv Fan Courier. Nu fac reclama, magazinul nu e perfect, conditiile nu sunt perfecte dar...hai sa fim seriosi, daca vrei ceva, e pe stoc si pretul e bun, feedershop e un magszin absolut o.k. Situatia e aceasi la toate magazinele on-line. Iar preturile, sunt foarte bune.
Apropo, unde gasiti produse Daiwa, daca le vreti sau sunteti fani, la preturi de U. K.????

Avatar utilizator
ionut
Mesaje: 15
Membru din: Vin Noi 07, 2014 6:43 am

Re: Aproape de ora bilantului

Mesajde ionut » Mar Dec 02, 2014 10:50 am

Este vorba de costul transportului pt comenzile sub 200lei, care la alte magazine este 4,5 lei

candes
Mesaje: 28
Membru din: Vin Noi 07, 2014 9:21 am

Re: Aproape de ora bilantului

Mesajde candes » Mar Dec 02, 2014 5:30 pm

Prețurile sunt la fel ca la alte magine online dar costul de transport face diferența. Acesta e un feedback constructiv pe o piața competitiva.

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Aproape de ora bilantului

Mesajde catalin232 » Mar Dec 02, 2014 5:45 pm

Sa stabilim niste "reguli" de la inceput. Acest topic nu a fost deschis pentru a se lua la harta membrii forum-ului intre ei . A fost deschis pentru a primi un feedback obiectiv, constructiv de la clienti si membrii comunitatii.

Am sa clarific cateva lucruri in baza celor spuse mai sus.

1. Problema transportului

- foarte putini oameni cunosc faptul ca nu exista diferenta mare de cost transport pe curierat intre persoane fizice si juritice daca nu ai un volum foarte mare de comenzi ( ex: e-mag) ce iti poate oferi ocazia de a putea negocia pretul
- Feedershop plateste catre curierat 28.5 lei pentru fiecare colet trimis in tara si 14.5 lei pentru coletele trimise in Bucuresti

Asadar , se poate observa ca deja se suporta o parte destul de mare a costului de transport si asta se intampla concomitent cu o oferta de preturi extrem de atractiva in piata.

Exista magazine care au o taxa foarte mica de transport si asta se poate realiza prin :

- numar foarte mare de comenzi
- costul transportului repartizat in costul produselor
- recomandarea produselor cu margine mare ( in cele mai multe cazuri acestea nu servesc cel mai bine intereselor clientilor)
- suportarea cheltuielilor din vanzarile magazinelor fizice
- transport local propriu

In ceea ce priveste Feedershop.ro, tot in baza solicitarilor clientilor, am schibat firma de curierat ( expediem cu Fan Curier) pentru ca acestia sa beneficieze de servicii mai bune, in ciuda faptului ca a crescut costul de transport pentru magazin.
Va pot asigura ca orice renegociere de contract, orice disount obtinem in ceea ce priveste transportu se va reflecta direct in tariful perceput clientilor, astfel , preturile de transport pentru acestia vor scade.

Dupa cum probabil ati observat, Feedershop.ro nu este un magazin oarecare, prin oferta pusa la dispozitia clientilor, noi deja facem o selectie riguroasa a produselor oferite spre comercializare, produse care consideram noi, in baza experientei acumulate pe malul apei folosindu-le, ca sunt cele mai bune in gama lor de pret ( exceptand atasamentul fata de un brand sau altul).
Pe langa acest aspect, pot spune fara retinere ca FeederShop.ro este singurul magazin unde atunci cand se cer informatii sau sfaturi pentru achizitionarea de produse, nu vi se va incarca inutil factura si nu eti fi lasati sa cheltuiti bani pe produse redundante fara ca in prealabil sa fiti avertizati in priviinta asta. Ultimul cuvant apartine intotdeauna clientului. Nu de putine ori au fost situatii in care clientii au cheltuit mai putini bani decat se astepau sa o faca si asta datorita unei consilieri corecte.

Asadar, indraznesc si spun : poate nu suntem magazinul cu cele mai bune preturi la transport , dar in mod cert, clientii fideli fac economii substantiale alegandu-ne.

2. Diversitatea ofertei

- este in atentia noastra si in permanenta cautam sa aducem noi produse pe piata din Romania, din pacate este un proces greoi deoarece noi lucram cu STOCURI, 99 % din timp, un produs comandat este un produs livrat.
- sa fim sinceri, am primit si o lovitura prin pierderea exclusivitatii pe 2 Braduri lansate de noi in piata din Romania : Bait-Tech si Garbolino . Desi ne-a durut, suntem totusi bucurosi ca aceste produse vor ajunge si la pescari pe care noi nu ii puteam accesa.
- cu toate astea nu pot sa nu atrag atentia asupra faptului ca suntem singurii care au riscat sa promoveze brand-uri precum : Bait-Tech, Toray, Garbolino, Nisa, Nufish, celelalte magazine multumindu-se sa vanda ce are notorietate in piata sau parazitand munca noastra. Daca va intrebati de ce nu gasiti inca brand-uri pe care le-ati dori, raspunsul este unul simplu : grija pentru pescar vine ultima, pe primul loc fiind comertul. Noi ne detasam de astfel de practici !

As dori sa inchei prin a multumi tuturor celor care au avut, au si vor avea incredere in FeederShop.ro si ii asigur ca este un magazin facut de pescari pentru pescari , aceasta fiind o realitate, nu o lozinca. Vom fi atat de buni cat ne veti sustine sa fim, nu am fi putut exista fara voi si va asigur ca atasamentul fata de FeederShop.ro se va traduce in permanenta in oferte mai bune, conditii mai bune, Branduri care nu sunt disponibile inca pe Piata si , poate cel mai important, informarea corecta a clientului.

Acestea fiind spuse, va rog, purtati un dialog cu Magazinul si nu va mai impungeti intre voi. Nimeni nu are de castigat din asta !

Asteptam in continuare feedback-ul vostru.

Avatar utilizator
silverbullet
Mesaje: 15
Membru din: Lun Noi 10, 2014 11:19 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Aproape de ora bilantului

Mesajde silverbullet » Mie Dec 03, 2014 7:15 am

Diversitate...
Nobody is Perfect. I am Nobody.

Avatar utilizator
rostromer
Mesaje: 36
Membru din: Mie Apr 09, 2014 3:59 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Aproape de ora bilantului

Mesajde rostromer » Joi Dec 04, 2014 5:05 am

Consultanta inainte de cumparare si descrierea produselor sunt de exceptie! Felicitari! Pun pariu ca este foarte multa munca in spate.
Chiar daca sunt produse mai putine ca pe alte magazine online cel putin am certitudinea ca nu cumpar toate porcariile. Am patit asta de multe ori si chiar ma bucur ca nu mai este nevoie sa fac experimente pe banii si pe timpul meu.


Înapoi la “Magazinul FeederShop.ro”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori