momeli Utopia

Moderator: sorinhc

Sorin
Mesaje: 52
Membru din: Mie Mai 23, 2018 10:14 pm
Localitate: Brasov

Re: momeli Utopia

Mesajde Sorin » Sâm Apr 27, 2019 10:53 am

Multumesc Catalin, am citit si despre acest aspect , am legat firul de par mai aproape de carlig, QM1 am de 10, 12 , 14....cu teoria stau bine...slab la practica...mai ales acum ca am primit un TDM cu probleme. :x . M-au uitat la toate filmuletele lui Ringer si altii despre acest stil de pescuit.
Ce textil rigid imi poti recomanda?
Fire intinse!

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: momeli Utopia

Mesajde catalin232 » Sâm Apr 27, 2019 1:17 pm

Multumesc Catalin, am citit si despre acest aspect , am legat firul de par mai aproape de carlig, QM1 am de 10, 12 , 14....cu teoria stau bine...slab la practica...mai ales acum ca am primit un TDM cu probleme. :x . M-au uitat la toate filmuletele lui Ringer si altii despre acest stil de pescuit.
Ce textil rigid imi poti recomanda?
Fire intinse!
Poti folosi si Power Pro , este prea rigid pentru monturi de method dar e bun pentru Pellet Waggler. Cheia la stilul asta este nadirea.. asa ca ... baga bani in prastii bune si pelete . Si mai asteapta pana sa iesi , nu e suficient de cald pentru asa ceva....

Sorin
Mesaje: 52
Membru din: Mie Mai 23, 2018 10:14 pm
Localitate: Brasov

Re: momeli Utopia

Mesajde Sorin » Sâm Apr 27, 2019 1:36 pm

Multumesc , pana vine caldura ma antrenez cu viermi, rame...si groundbait. Am 2 prastii Drennan , una de ground, una de pelete...si rezerve de elastic. :) O sa cumpar ceva nada si pelete/porumb ieftin la inceput sa invat tehnica ...am comandat si cateva plute faine din Anglia pentru Pellet Waggler, restul fiind Exner ..sub diferite forme , culori si branduri....
Trebuie sa scot la balta si Utopia , poate merge carasul si ciortanul. :D

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: momeli Utopia

Mesajde catalin232 » Vin Mai 03, 2019 7:49 pm

Back in stoc ... la fel si multe produse Preston , Daiwa , Guru, Gamakatsu etc etc etc :D
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.


Înapoi la “Magazinul FeederShop.ro”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori