LFG Poenari 1, 2 si 3 - Gr

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

LFG Poenari 1, 2 si 3 - Gr

Mesajde sorinhc » Sâm Mar 07, 2015 12:35 pm

Salutare Dependenti,

Balta LFG Poenari (1, 2 si 3) in 2014 a avut urmatoarele conditii:

BAZINUL 1 – Taxa 30ron C&R. Pescuitul in acest loc se va face fara limita de cantitate. Se poate retine orice cantitate de peste cu conditia achitarii taxei de mai jos in functie de specie si a taxei C&R. Crap, cteno – 15 ron/kg Caras – 6 ron/kg Somn romanesc – 20 ron/kg
BAZINUL 2 – Taxa 50 ron – exclusiv C&R. Bazin conceput pentru intrecerile competitionale si pescuit C&R. Specii: crap comun ,crap, alonta,cteno ,somn, stiuca si salau.
BAZINUL 3 - Taxa 50 ron si este destinat pasionatilor de pescuit la varga sau stilul Sheffield. Specii: crap, cteno,oblete si caras acesta din urma fiind foarte numeros. Se pescuieste cu o singura ustensila dotata cu un singur ac.

Pe site pt 2015 nu este trecut nimic.

http://www.baltapescuit.ro/

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

hannibal
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Feb 14, 2015 1:40 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: LFG Poenari 1, 2 si 3 - Gr

Mesajde hannibal » Sâm Mar 07, 2015 1:21 pm

Anul trecut am fost pe aceste bălți destul de des pentru ca sunt aproape de mine. In balta mică am prins crap pana in 3 kg sălbatic si foarte bătăios , carasul mic si cam anemic , in balta de 50 lei se prinde crap mare dar trebuie lansat in malul de vis a vis balta frumoasa si destul de liberă . Si in prima balta trebuie lansată montura lângă malul de vis a vis , eu numai asa am prins . Pentru cei ce locuiesc in sectorul 6 este o balta ok si la îndemâna. In balta 3 nu am văzut pe nimeni pescuind. In balta 2 se poate pescui si cu 80 lei si se retine un singur peste pana la 4 kg.


Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori