Canalul "APA CALDA" Dunare - Cernavoda.

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Canalul "APA CALDA" Dunare - Cernavoda.

Mesajde sorinhc » Mie Ian 13, 2016 9:00 am

Salutare,

Sa mai tot scris pe tot netul de canalul "minunea pe timp de iarna" dar aici nu avem un topic special pt el. Sincer nu este favoritul meu (chiar evit) din cateva motive gen foarte aglomerat, braconieri la greu ..... , dar sa lasam asta si sa vorbim despre partide, locuri, nade ...... NU uitati de poze!

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Canalul "APA CALDA" Dunare - Cernavoda.

Mesajde sorinhc » Joi Feb 04, 2016 1:34 pm

Nimeni la apa calda ? :o :o :shock: :o :o
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Canalul "APA CALDA" Dunare - Cernavoda.

Mesajde catalin232 » Vin Feb 05, 2016 3:23 pm

Din cate stiu , a fost Boaca si alti baieti au degerat putin si au plecat de acolo pe la 1-2 noaptea. Azi am mai vorbit cu cineva si se prinde in principal platicuta si batca ziua , nici aia grozav de bine. Noaptea s--au luat vreo 4-5 carasi mai rasariti si vreo 3-4 morunasi.. asadar .. nimic iesit din comun.

Mocirla cat cuprinde , oameni care fac baie cu tot cu echipament si toate cele..un fel de cascadorii rasului .. merita mers doar sa filmezi faze de genul asta :D

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Canalul "APA CALDA" Dunare - Cernavoda.

Mesajde sorinhc » Vin Feb 05, 2016 5:06 pm

Circ gratis, ca la romani !
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

john85andrei
Mesaje: 4
Membru din: Mar Oct 11, 2016 12:04 pm

Re: Canalul "APA CALDA" Dunare - Cernavoda.

Mesajde john85andrei » Lun Oct 31, 2016 10:26 pm

Va salut am fost duminica la canal la apa calda au inceput sa apara pescari deja de pe acum pestele a fost prezent dar nu exagerat ciortanica pana in kg si carasi ca palma destul de multi un morunas mai frumos.Ce m a bucurat enorm este faptul ca nu am mai vazut parasute si nici plase!
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Canalul "APA CALDA" Dunare - Cernavoda.

Mesajde sorinhc » Mar Noi 01, 2016 9:09 am

Frumoasa "salba" de pescari ! :lol: Eu niciodata nu am inteles la inghesuiala aia de pescari sportivi cum reuseau sa puna plase sau sa foloseasca parasute. Nu suna nimeni la "hotline", toti pescuiau pe sestache :lol: :lol: :lol: sau fara permis :lol: :lol: :lol: sau nu fac nimic autoritatile :evil:

@john85andrei felicitari ! din cate vad a inceput treaba ! Eu nu sunt fan "canalul magic" dar poate cine stie mai la iarna cand vremea e cu minus poate ma tenteaza. Oricum urmaresc cu drag topicul asta :P .

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

john85andrei
Mesaje: 4
Membru din: Mar Oct 11, 2016 12:04 pm

Re: Canalul "APA CALDA" Dunare - Cernavoda.

Mesajde john85andrei » Mar Noi 01, 2016 9:47 pm

Eu am fost ultima data in februarie acolo pe 2 februarie daca nu ma insel si am gasit loc cu greu si erau foarte multi care foloseau parasute. Nu stiu daca rezolvam ceva sunand la politie dar oricum nu prindeau mai nimic tot noi pe cosulete mai ciupeam cate o platicuta un morunas, este frustrant totusi sa vezi atata lume idioata dar asta e...mergem inainte,oricum mai spre noiembrie o sa inceapa sa se aglomereze foarte tare acum mai merg raurile dar cand o intra pestele in hibernare sa vezi omor pe canal...Fir intins!

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Canalul "APA CALDA" Dunare - Cernavoda.

Mesajde sorinhc » Mie Noi 02, 2016 9:15 am

sa vezi omor pe canal...
Chiar sunt curios da o sa fie "omor" si in acest topic cu postarile/update-urile.

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

john85andrei
Mesaje: 4
Membru din: Mar Oct 11, 2016 12:04 pm

Re: Canalul "APA CALDA" Dunare - Cernavoda.

Mesajde john85andrei » Joi Dec 29, 2016 6:40 am

Am fost la canal pestele mananca doar noaptea morunas mai imbracat dar e frig sitrebuie echipament serios
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Canalul "APA CALDA" Dunare - Cernavoda.

Mesajde admin » Mie Ian 18, 2017 10:06 am

Ultimele vesti pe care le am eu sunt ca pestele nu mai merge pe canal, nici ziua, nici noaptea iar accesul se face ...la picior ..din cauza zapezii.


Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori