Canalul "APA CALDA" Dunare - Cernavoda.

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
sirbu mihai
Mesaje: 456
Membru din: Joi Apr 17, 2014 9:39 pm
Localitate: Bucuresti-Berceni

Re: Canalul "APA CALDA" Dunare - Cernavoda.

Mesajde sirbu mihai » Lun Noi 13, 2017 8:24 am

Se vede cine a muncit. :lol:
Pasarica, tu ai tras tare toata noaptea ? Ma refer la dormit... :roll: :roll: :mrgreen:

Felicitari pentru partida !
CS APS

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Canalul "APA CALDA" Dunare - Cernavoda.

Mesajde sorinhc » Lun Noi 13, 2017 9:21 am

Felicitari !!! Frumos, frumos si iar frumos !
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Canalul "APA CALDA" Dunare - Cernavoda.

Mesajde catalin232 » Lun Noi 13, 2017 2:28 pm

catalin,tu conduceai? :lol:
Nuuuuu , a facut mishelu poza cum trebuie :D ..... ii recunosc meritele :D

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Canalul "APA CALDA" Dunare - Cernavoda.

Mesajde admin » Dum Noi 26, 2017 11:58 am

Am ajuns pe 25noiembrie, pentru prima oara in sezonul asta si la "Apa calda". Am mers ziua, asa ca de pescuit am pescuit de la 8 a.m. la 15.30pm. Pentru o partida "pe lumina" a mers foarte bine, zic eu. Nu am fost deranjat de platicute - decat de dimineata - o ora si dupa amiaza de pe la 2, o ora si jumatate. In rest au predominat morunasii, marea majoritate fiind de 100 de grame sau 20-25 cm. Am avut si cateva varfuri care au fost o placere totala in dril . Ceea ce m-a facut sa ma simt excelent mai ales ca temperatura a fost una mai mult decat decenta, toata ziua. Trebuie sa recunosc ca am avut ceva avantaj prin faptul ca pe locul meu de pescuit , statuse peste noapte , un pescar bun care a nadit niste kilograme bune de nada acolo. Multam Mihai, te salut! Am pescuit cu Utopia FK 1kg+UtopiaMW1kg, plus british bread, porumb, vierme oparit.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Canalul "APA CALDA" Dunare - Cernavoda.

Mesajde catalin232 » Dum Noi 26, 2017 1:04 pm

Iata si rezultatul partidei din noaptea 24-25.11.2017 . Pestele foarte mofturos , apa rece , lume ca la manifestatie de cu seara care mai apoi au dat bir cu fugitii pe la 2 noaptea din cauza unei activitati " epuizante" , adica au bagat foarte mult aer prin sticle probabil ca pestele era dat absent :D .

Eu am pescuit folosit aceeasi combinatie de nada ( Utopia Baits Meat & Wheat si Bait-Tech Krill & Tuna ) ca data trecuta , Mihai a dat si el tot cu o combinatie de Utopia Baits Meat & Wheat + Utopia Bait Fish & Krill si ceva cu parmezan ( nu am retinut ce , poate ne spune el ) .

Cu toate ca pestele a mers execrabil comparativ cu alte nopti , cheia a fost in nadire si , culmea , micsorarea lungimii strunei , a mers mult mai bine pe struna scurta ( 65cm ) comparativ cu partida precedenta unde am folosit 110cm lungime struna. Pe principiul " ai n`ai mingea, tragi la poarta " , aveai sau nu prezentare in 3-5 min , faceai lansare , duceai nada , altfel nici ca vedeai peste. Tocmai de aceea este bine sa fii pregatit , sa ai nada la tine , pot spune ca pe aceasta perioada , la apa calda , folosesc mai multa nada comparativ chiar si cu partidele de pescuit la Dunare din sezon ... daca la Dunare este suficienta in multe cazuri sa ai 3 kg de nada uscata , acum , la Cernavoda , fara 5 kg nu ma incumet sa merg :D .

In mod evident , conteaza si viermele , trebuie sa ai la tine minim 500 gr din care 400 gr sa fie mort , restul pentru carlig.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Canalul "APA CALDA" Dunare - Cernavoda.

Mesajde catalin232 » Vin Dec 01, 2017 3:15 pm

Si uite ca a venit si ziua aia nasoala :D . Am fost aseara , peste nema ( multa batca , foarte putin morunas ) , ploaie si o revenire acasa intempestiva :D adica am sarbatorit Ziua Nationala pe Autostrada :D , la 1:30 eram inapoi in Bucuresti ... asteptam sa vina zapada , pana atunci , traim din amintir :lol:

Ionescu Marian
Mesaje: 112
Membru din: Dum Noi 16, 2014 11:21 am

Re: Canalul "APA CALDA" Dunare - Cernavoda.

Mesajde Ionescu Marian » Dum Dec 10, 2017 4:28 pm

Prima "LAMPA" la Apa Calda Cernavoda !!!!

Asa cum am scris si mai sus am luat prima "lampa " la Cernavoda...cum?? simplu... reactor oprit, apa calda a fost rece(chiar a fost mai rece decat de obicei,cred ca a avut maxim 2-3 grade mai mult decat pe Dunare)...pescuit de la17.00 pana la 22.00 (in data de 08.12.2017) si nici macar o trasaura...am strans si am plecat catre casa ...dimineata mers la Sarulesti...

Sa ne vedem cu bine !

rosu r.
Mesaje: 9
Membru din: Joi Apr 20, 2017 10:03 am

Re: Canalul "APA CALDA" Dunare - Cernavoda.

Mesajde rosu r. » Mie Dec 20, 2017 12:18 pm

Am fost vineri spre sambata noapte , apa destul de calda , 14-15 grade .

Peste mult pe canal dar nu din cei care ma interesau pe mine . Am adunat in total cam 15 kg de peste , din care doar vreo 10 morunasi buni de pastrat si vreo 5 platici spre jumatate de kilogram , restul pixuri de morunas si frunzulite . 90 % din peste eliberat dimineata dupa inventar la juvelnic spre disperarea catorva localnici . :))
Activitate multa dar fara peste de calitate .

Singura bucurie dupa partida asta e ca pentru prima oara de cand merg pe canal am vazut jandarmeria in cautare de parasutisti . Au venit in 2 ture , una pe la ora 15 si una pe la ora 23 .

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Canalul "APA CALDA" Dunare - Cernavoda.

Mesajde sorinhc » Mie Dec 20, 2017 2:26 pm

90 % din peste eliberat dimineata dupa inventar la juvelnic spre disperarea catorva localnici . :))
:lol: :lol: :lol: tortionarule :lol: :lol: :lol:
Singura bucurie dupa partida asta e ca pentru prima oara de cand merg pe canal am vazut jandarmeria in cautare de parasutisti . Au venit in 2 ture , una pe la ora 15 si una pe la ora 23 .
Asta e o veste foarte buna !!!!

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Marius Ungureanu
Mesaje: 18
Membru din: Mie Feb 21, 2018 9:57 am

Re: Canalul "APA CALDA" Dunare - Cernavoda.

Mesajde Marius Ungureanu » Dum Sep 09, 2018 10:04 pm

Salut. Se apropie sezonul de apa calda si ma întrebam dacă nu cumva anpa a cesionat canalul catre vreo asociatie? Intreb asta pentru ca am vazut ca a fost scos la licitație pe site-ul anpa printr-o decizie din 30 martie anul acesta!

Trimis de pe al meu SM-J730F folosind Tapatalk



Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori