Balta Camineasca sezon 2017 si 2018

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

deusex
Mesaje: 38
Membru din: Mar Mar 21, 2017 1:42 pm

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde deusex » Vin Apr 20, 2018 9:30 am

Pe locul 20b a pescuit cineva?

Avatar utilizator
Tiby Baschet
Mesaje: 586
Membru din: Dum Oct 19, 2014 10:35 am
Localitate: Giurgiu
Contact:

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde Tiby Baschet » Mar Apr 24, 2018 3:40 pm

A fost cineva de curand? Vreau sa merg si eu sambata

dragos_dc
Mesaje: 102
Membru din: Lun Feb 19, 2018 10:54 am
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde dragos_dc » Mar Apr 24, 2018 5:23 pm

A fost cineva de curand? Vreau sa merg si eu sambata
Am fost sambata trecuta, cu gandul la o partida la caras. Nu am facut rezervare. Balta plina, toate B-urile (la padure) ocupate sau rezervate (unele din cele rezervate nu s-au ocupat pana la final). Pe A-uri aglomeratie.
Am pescuit vis-a-vis de padure (parca locurile cu F) - aveam in dreapta, la cca. 200m, primul loc cu B. Greu de parcat masina: daca o lasi mai pe drum, nu mai trece nimeni; daca o tragi mai spre malul apei risti sa o scoti din lac deoarece pamantul nu e tasat pe margine, iar panta malului e destul de mare.
Am pescuit in 30-40m. Toata ziua doi carasi, unul mai mare ca palma.
Am incercat tarziu un method in stuful din fata si, dupa-amiaza (ora 17:00), am scos un crap de 3kg, dar asta numai dupa ce petrecerea din dreapta mea s-a terminat (10 copii si 10 adulti care au tipat non-stop si au dialogat intens cu propriul ecou, m-am afumat 2 ore de la gratar pentru ca vantul batea din dreapta, bulgari de pamant aruncati de sus, de pe drum, in capul pescarilor etc. ).
Amicul cu care am pescuit a stat in stanga mea, el a dat de la inceput in stuf, la method, si a reusit sa scoata doi crapi de acolo.
Carasul absent. Daca era si liniste poate intrau mai multi crapi.
Nada pentru method: Special G Green + pelete krill de la BT. La carlig: Ringers Wafters 6mm galben
Ma voi feri sa mai merg in weekend pe Camineasca. Motivul: daca este permis gratarul (care se si poate inchiria de la admin. baltii), nu cred ca se asteapta nimeni ca cei care vin la gratar sa pastreze linistea, doar nu e parastas. Prin urmare, zilele de pescuit si atat raman marti-miercuri-joi.
Pescarii de crap (aveam vreo 3 in raza mea vizuala) care plantau nu au vazut chipul pestelui (cred ca nadirea grea cu porumb nu e cel mai indicat lucru acum :D )
"In orice directie mergi, mergi intr-o directie." Confuzius

Avatar utilizator
Tiby Baschet
Mesaje: 586
Membru din: Dum Oct 19, 2014 10:35 am
Localitate: Giurgiu
Contact:

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde Tiby Baschet » Mar Apr 24, 2018 6:44 pm

Am patit si eu asta cu galagia. Asta este. Am fost fraier ca nu am sunat la administratie.

Unde ma duc eu nu sta orice pescar. 1/2 in apa si ancorat de un pom :lol: :lol: :lol:

Sper sa ajung sambata, revin cu detalii

RobertC
Mesaje: 109
Membru din: Lun Noi 13, 2017 9:46 am

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde RobertC » Mar Apr 24, 2018 9:31 pm

Salut,

Am fost si eu sambata, pescuit in zona standrilor A, spre capat. Apa este foarte tulbure inca, chiar daca s-a mai retras. Am pescuit la 1-2 metri de malul, opus, de padure, cu method feeder-ul. Nada bait-tech krill&tuna si pelete tot de la bait-tech de 2mm sticky,dat cu 2 feedere+ o varga de activitate. Nu s-a prins mai nimic in toata zona, stanga-dreapta +/-5 standuri de unde am dat. Am prins doar niste obleti la varga si cativa carasi. Niciun crap. Iti recomand sa mai stai putin pana sa te duci, dar depinde de pofta ta de pescuit. Eventual daca a mai fost cineva, rog si eu sa posteze aici, poate chiar nu am avut eu noroc. Carasii au fost luati in zona de mijloc a baltii.

Avatar utilizator
Tiby Baschet
Mesaje: 586
Membru din: Dum Oct 19, 2014 10:35 am
Localitate: Giurgiu
Contact:

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde Tiby Baschet » Mie Apr 25, 2018 7:22 am

Bine, hai ca ma duc la greaca :lol: .

Nici nu as avea chef de manele si copii. Multumesc de informatii

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde CISMAS » Mie Apr 25, 2018 7:34 am

de ce ? cu copii te pricepi, pui de un antrenament :lol:
le dai o minge si-i trimiti in curte :lol: :lol: :lol:

RobertC
Mesaje: 109
Membru din: Lun Noi 13, 2017 9:46 am

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde RobertC » Lun Apr 30, 2018 8:46 am

Am fost ieri iar la Camineasca. Stand 21A. Din pacate crapii erau la bataie. In malul opus era un adevarat razboi intre ei. Deci nicio sansa sa iti bage in seama momitorul/nada ta. E o informatie ce probabil ajuta multa lume.
Am prins carasi destui, dat cam in 25-30m, la cosulet si 3 viermusi pe carlig.

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde catalin232 » Mie Mai 09, 2018 10:35 am

Pe 7.05.2018 s-au mai bagat 2 tone de crap pe Camineasca

https://www.youtube.com/watch?v=RoVD0jUB8pI&feature=youtu.be

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde sorinhc » Mie Iul 25, 2018 1:56 pm

A mai fost careva ?

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(


Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori