Balta Camineasca sezon 2017 si 2018

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Balta Camineasca sezon 2017 si 2018

Mesajde catalin232 » Vin Mar 03, 2017 10:23 am

La momentul acesta, balta inca este inghetata pe toata suprafata. O fi buna ea padurea vara, dar iarna prea tine adapost :) .
Aici vom anunta data deschiderii si tot aici o sa postam rezultate si noutati pentru sezonul 2017 .

Pagina oficiala : www.baltacamineasca.ro

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde sorinhc » Vin Mar 03, 2017 10:29 am

Cataline! O mai fi crescut carasul ala ? Tare as face prin aprilie o partida la fixa.

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde catalin232 » Vin Mar 03, 2017 10:34 am

Cataline! O mai fi crescut carasul ala ? Tare as face prin aprilie o partida la fixa.

;)
Nu cred ca se va pune vreodata probleme de crescut a carasului de acolo intrucat densitatea este foarte mare. Ceea ce iti pot confirma este ca , am fost in toamna pe acolo dupa ce a fost inchisa si am scos niste "carasei" de 400-600 gr de cea mai mare frumusete :D . Caras mare exista , insa trebuie sa treci de hoardele de carasi palmasi.

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde sorinhc » Vin Mar 03, 2017 10:39 am

am scos niste "carasei" de 400-600 gr de cea mai mare frumusete :D . Caras mare exista , insa trebuie sa treci de hoardele de carasi palmasi.
Pam ! Pam !
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde sorinhc » Mie Mar 15, 2017 4:07 pm

Aici vom anunta data deschiderii si tot aici o sa postam rezultate si noutati pentru sezonul 2017 .
@catalin232 ! Ai adormit in post ? Ne lasi la voia Facebook ? Hai ca am vazut poza cu ciortanul prins la minipop-up utopia si florile din padure. Asteptam detalii de la tine cu privire la taxe,......

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde catalin232 » Mie Mar 15, 2017 8:40 pm

Scuze sefule , sunt racit cobza si imi afecteaza gandirea se pare :) . Deschiderea oficiala este pe 17.03.2017 . Am facut cu baietii o ieseala Duminica asa de control si din pacate am avut dreptate .. localizarea = cheia succesului. Intrucat nu ne-am putut aseza toti pe locurile pe care am vrut si unde era pestele , am fost la voia sortii , random la Padure :) . Am prins si acolo ceva baboi , nimic de spus , dar carasul ala de te rupe Vara , a fost cvasi absent :) . Oricum , este de inteles avand in vedere ca saptamana trecuta mai avea zapada sub maluri pe unele portiuni , foarte rece apa .

Va mai pot da o informatie de interior , lacul a fost populat in primavara cu 4 tone de ciortan ( 1-3 kg ) si din astia am reusit si noi sa prindem , sunt mai activi. Batranii lacului se pare ca inca au ramas pe zonele de iernat :)

Cea mai productiva momeala a fost porumb dulce + vierme la carlig, montura fips/cips ( cosulet) . Am luat si la method cu Utopia Mini Pop-up Tutti Frutty , am fost singurul care am incercat si asa ceva, dar baietii au luat pe cosulet.

Doar Ruse a prins 2 carasi , dar frumosi , aprox 300gr si aia au fost cam singurii care au fost prinsi. Dimineata am vrut sa ne oprim in partea dreapta a padurii , acolo era deja un cuplu la pescuit ( culmea, balta inchisa ) si aveau activitate intensa la cara pe lansete ( dadeau cu bambina) , de aici am tras si eu concluzia ca locul acela pe care voiam sa merg era o zona ce tine mult peste , luand in considerare ca noi nu am scos decat 2 carasi toata ziua , cuplul respectiv cred ca a luat vreo 3 buc cat ne-am invartit noi pe acolo dupa locuri si tot aveau rateuri ( deh , amatori :D ) .
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Stefan George
Mesaje: 178
Membru din: Dum Noi 16, 2014 8:42 pm
Localitate: Bucuresti/Popesti Leordeni

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde Stefan George » Joi Mar 16, 2017 4:36 am

"Deschiderea oficiala este pe 17.03.2018". Probabil ai gresit,nu?

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde catalin232 » Joi Mar 16, 2017 6:48 am

"Deschiderea oficiala este pe 17.03.2018". Probabil ai gresit,nu?
In mod flagrant de evident :D . Am modificat , merci de palma :twisted:

Avatar utilizator
Tiby Baschet
Mesaje: 586
Membru din: Dum Oct 19, 2014 10:35 am
Localitate: Giurgiu
Contact:

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde Tiby Baschet » Joi Mar 16, 2017 10:19 am

Merge cineva duminica?

Mitza
Mesaje: 54
Membru din: Mie Dec 21, 2016 1:52 pm
Localitate: Bucuresti, Berceni

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde Mitza » Vin Mar 17, 2017 11:38 am

Eu as avea timp maine. Nu am mai fost la balta asta, ce traseu este recomandat? Pare mai usor spre Giurgiu si dreapta la Uzunu. Nu stiu cum e DJ603 insa...


Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori