Balta Camineasca sezon 2017 si 2018

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde sorinhc » Lun Mar 20, 2017 1:16 pm

Am pierdut vreo 12-13 methoduri,pellet feedere si guru hybrid
Uau ! :shock:
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde catalin232 » Lun Mar 20, 2017 5:55 pm

Tiby , cand pierzi atatea methoduri si afirmi ca tu nu ai avut nevoie de sondare, apai iti meriti soarta :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mitza
Mesaje: 54
Membru din: Mie Dec 21, 2016 1:52 pm
Localitate: Bucuresti, Berceni

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde Mitza » Lun Mar 20, 2017 6:10 pm

Am marcat cu Verde zonele cele mai productive de peste weekend .
Mersi, Catalin. Am fost duminica, nu sambata cum imi propusesem. Am gasit balta si locul indicat (prima sageata din dreapta) foarte usor datorita indicatiilor si pozelor explicite. La 7.30 era pustiu pe acolo, norocul meu, fiindca plecasem de acasa cu intarziere.

Vantul a batut in draci de pe la 9 si pana la 4 cand am strans. Am luat 10 bucati intre 1.5 si 3.2 kg, cel mai imbracat, crap romanesc si salonta. De asemenea, si vreo 7-8 carasi de marime medie. Am retinut sub cantitatea admisa, sa am ce arata la Bucuresti :), restul eliberat.

Am dat cu un feeder pe method in principal. Ca nada, am folosit o combinatie de Benzar... crap-caras, miere, palinca, din pungi incepute de anul trecut si pe care doream sa le termin. La carlig, am folosit o serie de pelete si pop-up-uri, din gama Utopia Baits, Benzar pellet feeder usturoi, dumbells tutti-frutti de la Drennan. Cel mai repede tragea la Utopia Baits Ciocolata Alba, iar carasul la usturoi. Pe vierme si rama nu prea a avut chef sa traga, poate n-am avut eu rabdare.

Am pescuit la vreo 20-25m, am agatat o singura data si am piedut un singur carlig in apa... In copacul de deasupra locului, erau muuulte monturi... :)

Mi-a placut balta, cu siguranta voi mai face o iesire acolo, poate peste vreo 2 saptamani!

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde catalin232 » Lun Mar 20, 2017 8:12 pm

Eu ma bucur sa aud ca mi-ai ascultat sfatul cu privire la sondarea atenta... desi ai pescuit pe zona cu cea mai mare agatatura , ai reusit sa nu iti dai paguba. Avem contra-exemplu cateva posturi mai sus :D ( sorry Tiby :D ) .

Interesant totusi faptul ca nu ai luat mai mult caras, sincer ma asteptam sa fie mai mult pe zona , probabil ca nu aia este zona lui de iernat , dar crapii acolo sunt mai mereu ;)

Avatar utilizator
Tiby Baschet
Mesaje: 586
Membru din: Dum Oct 19, 2014 10:35 am
Localitate: Giurgiu
Contact:

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde Tiby Baschet » Lun Mar 20, 2017 9:24 pm

Asta este, sondez data viitoare mai atent, poate gasesc pe distanta aia o zona fara agatatura.

In fiecare zi inveti ceva nou :)

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde catalin232 » Lun Mar 20, 2017 9:31 pm

Asta este, sondez data viitoare mai atent, poate gasesc pe distanta aia o zona fara agatatura.

In fiecare zi inveti ceva nou :)

Magazinele de pescuit iti multumesc profund ! NU MAI SONDA ! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Mitza
Mesaje: 54
Membru din: Mie Dec 21, 2016 1:52 pm
Localitate: Bucuresti, Berceni

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde Mitza » Lun Mar 20, 2017 9:33 pm

Interesant totusi faptul ca nu ai luat mai mult caras, sincer ma asteptam sa fie mai mult pe zona , probabil ca nu aia este zona lui de iernat , dar crapii acolo sunt mai mereu ;)
E si din cauza vantului, am si ratat sau n-am vazut trasatura. Vreo 3 carasi i-am scos deja agatati cand vroiam sa improspatez momeala.

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde sorinhc » Lun Mar 20, 2017 10:49 pm

E si din cauza vantului, am si ratat sau n-am vazut trasatura. Vreo 3 carasi i-am scos deja agatati cand vroiam sa improspatez momeala.
Treci pe textil si nu mai ratezi nimic :D .
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

ShokTu
Mesaje: 68
Membru din: Joi Aug 20, 2015 6:38 am
Localitate: Berceni - Ilfov

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde ShokTu » Mie Mar 22, 2017 6:34 am

Neata,
@Tiby ti-am spus ca am sondat eu deja acolo si unde ai agatatura, :twisted:

@Catalin, caras nu am prins nici macar unul sambata, iar ciortani prinsi au fost la benzar special concurs, la jumatatea zilei am trecut pe krill am avut o singura trasatura pe care am ratat-o cred ca a fost agatat superficial,

@sorinhc - intradevar pe textil am prins cei 2 crapi :) iar pentru week-endul care vine voi folosi textil si pe cealalta mulineta :lol:

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde catalin232 » Mie Mar 22, 2017 9:23 am

Ieri pe Camineasca , destul de putin pescari ( deh .. Marti ) dar 80 % dintre ei aveau peste prins .. o sa scot si ceva poze din aparat cand o sa gasesc cablu ( rusine Cataline ! ) .
Cel mai bine s-a luat pe naturale : rame , viermi , porumb.

Era un cetatean la pescuit care pescuit cu 2 lansete si ca momeala " Boilies " :shock: l-am rugat cu lacrimi in ochi sa schimbe dracu momeala daca vrea sa prinda Crap in Martie . Sper ca m-a ascultat :D

Cea mai buna captura ( la ora 12:00 ziua ) 2 cetateni ce aveau pestele la comun , 21 kg crap . Au oprit 10 kg cat era admis la 2 bonuri . Cat s-a facut cantarirea, au mai luat unu pe la 1.8 kg :D

Aveti marcate locurile in care s-a prins peste.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.


Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori