Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Mesajde catalin232 » Lun Mar 27, 2017 10:04 pm

Am vorbit cu Stefan si se pare ca saptamana viitoare va da drumul la Polcesti . Pe surse ( sigure :D ) in lac au ajuns ceva tone de carasi epici si platici de invidie. Evident, si crapi .... astia i-am pus mai la coada ca pe mine nu ma intereseaza :D

Sa nu spuneti ca nu nu sunteti informati . Aici le-ati auzit prima oara ;) . Despre taxe si conditii de pescuit pentru sezonul 2017 , voi face un update la topic imediat ce imi vor parveni aceste informatii :D

Aveti mai jos marcata zona Polcesti. Cu negru conturat este malul de pe care se pescuieste ( doar de pe un mal este permis pescuitul) , sagetile rosii intaresc acest aspect , iar dunga aia neagra de traverseaza lacul este o plasa ce delimiteaza zona de pescuit ( dupa plasa spre Sandulita NU se pescuieste ) .
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

alexandruv

Re: Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Mesajde alexandruv » Mar Apr 04, 2017 12:32 pm

Am vorbit cu Stefan si se pare ca saptamana viitoare va da drumul la Polcesti . Pe surse ( sigure :D ) in lac au ajuns ceva tone de carasi epici si platici de invidie. Evident, si crapi .... astia i-am pus mai la coada ca pe mine nu ma intereseaza :D

) .
Salut catalin! Ai idee daca s-a deschis polcesti?
Am incercat sa il sun pe stefan dar are tel inchis..
Mersi



Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Mesajde catalin232 » Mar Apr 04, 2017 12:39 pm

Salut , nici eu nu pot lua legatura cu el ( aceeasi problema a telefonului inchis ) . O sa ii las un SMS si daca reusesc sa ma aud cu el si aflu ceva , va dau de stire !

alexandruv

Re: Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Mesajde alexandruv » Mar Apr 04, 2017 12:39 pm

Salut , nici eu nu pot lua legatura cu el ( aceeasi problema a telefonului inchis ) . O sa ii las un SMS si daca reusesc sa ma aud cu el si aflu ceva , va dau de stire !
Multimesc


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Mesajde catalin232 » Mie Apr 12, 2017 7:55 pm

Vineri 14.04.2017 se deschide pescuitul la Polcesti. Din surse sigure stim ca lacul a primit o infuzie serioasa de caras mare si platica babana, iar crapii sunt si ei acolo.

Taxa pe 2017 ramane neschimbata, 50 lei - pescuit caras si platica ; 100 lei pescuit la crap ( se pot retine 5 kg crap , caras si platica nelimitat) .

Informatii suplimentare la telefon :0720760714 Iulica

ShokTu
Mesaje: 68
Membru din: Joi Aug 20, 2015 6:38 am
Localitate: Berceni - Ilfov

Re: Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Mesajde ShokTu » Joi Apr 13, 2017 12:32 pm

Vineri 14.04.2017 se deschide pescuitul la Polcesti. Din surse sigure stim ca lacul a primit o infuzie serioasa de caras mare si platica babana, iar crapii sunt si ei acolo.

Taxa pe 2017 ramane neschimbata, 50 lei - pescuit caras si platica ; 100 lei pescuit la crap ( se pot retine 5 kg crap , caras si platica nelimitat) .

Informatii suplimentare la telefon :0720760714 Iulica

Eu am fost sunat aseara, am intrat acum pe forum tocmai pentru a pune aceasta informatie, maine dimineata sunt prezent pentru a testa :)

Fire in dril!

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Mesajde catalin232 » Vin Apr 14, 2017 5:09 pm

Hai ca am dat peste niste poze de la Polcesti. Sa va vedem acum cat de cinstiti sunteti si cat de dornici sa si impartasiti informatii, nu doar sa beneficiati de ele :D . Tupeu ca nu doare :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

alexandruv

Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Mesajde alexandruv » Vin Apr 14, 2017 7:02 pm

Hai ca am dat peste niste poze de la Polcesti. Sa va vedem acum cat de cinstiti sunteti si cat de dornici sa si impartasiti informatii, nu doar sa beneficiati de ele :D . Tupeu ca nu doare :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Nici nu ajunge omu acasa si tu il iei din drum...
O partida frumoasa astazi pe polcesti...
Pestele mananca , carasul mare asa si asa, dar trebuie dibuit...
Am dat cu 2 lansete una pe cosulet si una pe method.. pe method nu prea vrea , asa ca mi-am facut de cap pe cosulet... nada dulce , bream brown, forfac de 50 ai carlig de 12...cel mai bn a mers la o rama cu vierme.. inca este platica mica, dar printre ele mai sunt si cateva mai maticele.. carasii sunt undeva pe la 500 -700 g majoritatea dar si cativa mai maricei..
Una peste alta partida frumoasa .am prins 12,8 kg platica si caras..ciortan/ crap nu a pus gura deloc...



Sent from my iPhone using TapatalkImagineImagineImagineImagineImagine

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Mesajde catalin232 » Vin Apr 14, 2017 8:13 pm

Lasa ca ma ierti :D

Frumos cu platicile , dupa rizii aia de pe ea se pare ca in max. 1 saptamana intra la bataie ... daca nu si mai repede :D

ShokTu
Mesaje: 68
Membru din: Joi Aug 20, 2015 6:38 am
Localitate: Berceni - Ilfov

Re: Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Mesajde ShokTu » Sâm Apr 15, 2017 5:54 am

Hai ca am dat peste niste poze de la Polcesti. Sa va vedem acum cat de cinstiti sunteti si cat de dornici sa si impartasiti informatii, nu doar sa beneficiati de ele :D . Tupeu ca nu doare :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Eu am ajuns la 8 acasa, m-am oprit la o bere si cu vecini :)

Lucrurile ar fi cam asa,
Pescuit efectiv de la 8 si ceva 9 pana la ora 4.30
Am ajuns pe la 7,30 la balta, o ora si ceva am sondat nu am gasit nici un prag mai pronuntat, in zona in care am dat la o distanta de 5 - 10 metri crestea cu 20 - 50 de cm apa asa ca m-am hotarat sa pescuiesc unde incepeau niste denivelari mai pronuntate.
Am facut 1.5 kg de nada - o punga de special concurs sau special feeder de la benzar + o punga de ice mix, nadit vre'o 10 cosuri (foarte mari) doar cu nada simpla (prima gresala) carilge mici de 18 pr 39.(a doua gresala) pesti ratati pana in ora 11 cand am inceput sa bag particule in nada (porumb, rame tocate si viermi congelati) si am trecut pe carilge de 14 pr.39 si tubertini serie 10 nr. 16.
Am reusit sa tin pestii pe vad pana la ora 3 (eram deja ff obosit si de multe ori nici nu mai punteam nada in cos), am umecat nada la un moment dat un pic mai tare si de multe ori la recuperare aduceam inapoi jumatate de cos de nada (a treia gresala) intre 3 si 4.30 doar cateva trasaturi slabe si vre'o 2 carasi scosi,

Am pierdut pe utopia de ciocolata cel mai mare caras :( (cred ca avea 2 kg si ceva 3 ) l-am adus pana la mal si ma jucam cu el sa il obosesc inainte as il bag in mincioc cand s-a desfacut nodul de la firul principal ii facusem prea putine spire cred caci de dimineata cand am facut monturile dupa o ora jumate de sondat nu mai aveam rabdare sa ma apuc de pescuit :(((

Total 12 kg de peste din care doar vre'o 10 platicute, 3- 4 mai imbracate restul frunzulite
Pescuit cu 2 lansete, cosuri de la map fara gauri, struna de 30 - 50 de cm, am inceput cu struna de 0.10 am ratat 2 pesti (la match) am renuntat la match si am trecut pe struna de 0.13,015.
mai jos si cateva poze la final
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.


Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori