Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

bettlejus
Mesaje: 13
Membru din: Vin Mai 19, 2017 2:29 pm

Re: Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Mesajde bettlejus » Mie Iul 12, 2017 9:42 am

Salut,

Am fost eu sambata trecuta, singurul caras vazut a fost unul mort care inota in pluta pe apa:)) in rest doar platici

Posibil sa fi fost de la caldura, desi nu era chiar canicula, undeva la 33 de grade, in afara de platici, nu am vazut caras nici la vecini

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Mesajde catalin232 » Mie Iul 12, 2017 9:57 am

Din cate am vazut pe pagina baltii de FB , au bagat ceva caras si ciortan pe Polcest weekend-ul asta sau chiar ieri .. nu imi e clar si din pacate , cum Stefan nu mai este administrator acolo , am pierdut si informatiile de prima mana :D Sper sa pot rectifica situatia ;)

Constantinlafeeder
Mesaje: 13
Membru din: Vin Mar 31, 2017 7:02 am

Re: Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Mesajde Constantinlafeeder » Mie Iul 12, 2017 4:23 pm

Ok. Multumesc frumos pentru informatii

bettlejus
Mesaje: 13
Membru din: Vin Mai 19, 2017 2:29 pm

Re: Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Mesajde bettlejus » Lun Iul 17, 2017 2:51 pm

Salut,

Am fost la polcesti weekendul asta, 24 de ore, vineri-sambata, rezultat cateva placute mici si 4 intre 1 KG si 2KG, caras tot nu a vrut, in schimb am vazut vreo 4 carasi morti plutind.

Am inteles ca au bagat peste acum vreo saptamana, 700KG caras si ciortan( cred) dar nu l-am vazut deloc, nici acum, nici sambata trecuta.

Apa era mai scazuta acum ca de obicei, nu stiu de ce, la vecini, rezultate mai slabe, doar cateva platici mici, cred ca e timpul sa mai schimb balta.

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Mesajde sorinhc » Mar Iul 25, 2017 10:33 am

Ce mai "zice" polcestiul ? Cum mai merge pestele? in special carasul.
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

bettlejus
Mesaje: 13
Membru din: Vin Mai 19, 2017 2:29 pm

Re: Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Mesajde bettlejus » Mar Sep 05, 2017 1:39 pm

Salut,

Am fost pe 1 Septembrie la Polcesti....jale totala, 5 platici toata ziua si alea mici, ca palma.

Daca in alte dati, macar platica dadea, acum jale totala, si la vecinii de langa la fel era, nu stiu daca au scos peste sau altceva, dar imi vine greu sa cred ca a fost "doar o zi proasta", prea mare diferenta.

A mai fost cineva recent, sa confirme?

Multumesc,

Mitza
Mesaje: 54
Membru din: Mie Dec 21, 2016 1:52 pm
Localitate: Bucuresti, Berceni

Re: Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Mesajde Mitza » Mar Sep 05, 2017 3:01 pm

Am fost acum vreo 2 saptamani. Caldura mare, putini pescari, peste putin. Vreo 2 kg de platica, niciun caras, o platica mai imbracata. Domnul de la poarta, cu paza si taxa, imi spunea ca trebuia sa dau cu d-ala "negru".... habar n-am la ce se refera. Eu am dat cu Green, Baitech pro-natural si niste pelete de 2mm, la carlig vierme, rama, porumb si altele.

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Mesajde sorinhc » Mar Sep 05, 2017 6:04 pm

Am vrut eu sa merg chiar urmatoarea zi dupa "vacanta prelungita a bugetarilor" in speranta ca nu va fi aglomerat dar nu stiu cum ma prins o raceala de 3 zile :? :o de am fost zombie si nu am mai fost.
@Mitza - refuz sa cred ca Pro Natural-ul de la Bitech ar fi dat gres :?: cred ca pestele nu a mancat, a plecat prin alte parti, caldura .....

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

CezarM
Mesaje: 100
Membru din: Lun Aug 28, 2017 7:35 am

Re: Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Mesajde CezarM » Vin Sep 08, 2017 1:49 pm

Un update despre Polcesti? A mai fost cineva dupa ce s-a mai racit un pic vremea?

Mersi!

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Mesajde sorinhc » Mie Sep 27, 2017 10:58 am

A fost careva? Cum mai merge?
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(


Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori