Lacul Sarulesti zona Gurbanesti 2017

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Lacul Sarulesti zona Gurbanesti 2017

Mesajde catalin232 » Vin Apr 07, 2017 11:47 am

Am sunat si am obtinut informatia ca incepand cu data de 08.04.2017 ( adica maine ) , pescuitul la barajul Gurbanesti se va deschide !

Asteptam rezultate de la temerari ! :twisted:

claudiue
Mesaje: 271
Membru din: Joi Aug 21, 2014 2:15 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul Sarulesti zona Gurbanesti 2017

Mesajde claudiue » Vin Apr 07, 2017 11:56 am

Asta e o veste bună!

RM
Sent using Tapatalk


Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Lacul Sarulesti zona Gurbanesti 2017

Mesajde catalin232 » Dum Apr 09, 2017 10:08 pm

Poate va intrebati cum merge si toti sar sa va ajute cu informatii ....
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

CAI99
Mesaje: 246
Membru din: Dum Noi 09, 2014 10:42 am
Localitate: Bucuresti-Berceni

Re: Lacul Sarulesti zona Gurbanesti 2017

Mesajde CAI99 » Dum Apr 23, 2017 8:56 am

Ieri am vizitat Lacul Sarulesti mai exact am fost pe zona baraj Gurbanesti . Am ales sa pescuiesc la intrarea pe zona gasindu- mi loc pe un platou cu apa mica si am început partida cam in 30m. Temperatura de afara era sub zero grade si începuse si un vânt criminal din fata dupa doua ore aveam doua platicute. M-am hotărât sa ies mai in fata pe la 55m găsind un prag si apa mai mare de la 1,5m la 2,5m, trăsăturile au început imediat dupa primele cosulete duse pe vadul nou de pescuit. Nada a fost Breme Competition o nada cu o granulatie medie si o culoare bruna tocmai buna pentru platicile de Sarulesti. Ca lanseta am ales sa pescuiesc cu Trabucco Ultimate Competition Feeder de 3,60m un bat cu o actiune medie , mulineta Trabucco Virtus 4000, cosulet bulet de 40gr, carlig nr 14 Trabucco seria 631 XK, linia de la carlig fluorocarbon de 0,125 XPS Ultra strong. Ca momeala viermele si rama , a mers bine pe doi viermi albi si doi rosii sau doua trei rame cu capac vierme, cele mai îmbrăcate au venit pe vierme. Finalul de partida gasindu-ma cu peste 15 kg de platica frumoasa.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Lacul Sarulesti zona Gurbanesti 2017

Mesajde catalin232 » Lun Apr 24, 2017 7:05 am

Frumoase platici :D . Da carasu` ? Unde e Carasu` ? :twisted:

Avatar utilizator
Mugurel Georgescu
Mesaje: 177
Membru din: Joi Ian 29, 2015 1:27 pm
Localitate: București

Re: Lacul Sarulesti zona Gurbanesti 2017

Mesajde Mugurel Georgescu » Lun Apr 24, 2017 10:34 am

Pe la Polcesti, am auzit eu

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk


CAI99
Mesaje: 246
Membru din: Dum Noi 09, 2014 10:42 am
Localitate: Bucuresti-Berceni

Re: Lacul Sarulesti zona Gurbanesti 2017

Mesajde CAI99 » Lun Apr 24, 2017 11:09 am

Frumoase platici :D . Da carasu` ? Unde e Carasu` ? :twisted:
Sal !!! Carasul a lipsit cu desavarsire si celorlalti pescari nu doar mie, ce sa i faci vremea asta la dat peste cap, dar îl dibuim noi e timp. Respect !!!

claudiue
Mesaje: 271
Membru din: Joi Aug 21, 2014 2:15 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul Sarulesti zona Gurbanesti 2017

Mesajde claudiue » Joi Mai 25, 2017 7:46 pm

Salut! Am fost ieri la Gurbanesti. Fiind miercuri am ajuns relaxat cum ca am loc unde sa stau...supriza: peste 30 de pescari. Cum voiam pe spate...am stat pe ultimul loc de pe baltă lângă gard într-un loc destul de incomod...
Am găsit primul prag si am inceput pescuitul cu o lanseta pe cosulet si una pe method. Pana la 10 doar frunzulite...
După ora 10 au început să crească platicile pe cosulet. Pe method mi-a intrat un caras la utopia de ananas , GALBENĂ! Pun accent pe culoare pt ca l-am înțepat în ochi...Imagine Imagine
Oricât am mai incercat diverse pelete si prezentari nu a mai intrat caras. În schimb au intrat platici din ce in ce mai mari. Am sucit si methodul pe rama sau buchet de viermusi in functie de cum își dorea si per total scorul ca număr si ca mărimi a fost cam egal cu cosuletul.
Totusi...cosuletul era responsabil si cu nadirea...schimbandu-l destul de des.
Am băgat multă rama tocată...la 5 cosulete tocam rame.
Ala de la Morarilor mi-a dat rame de 20 RON ...de nu se mai terminau. Ca si tactică la Morarilor am folosit o cutie de înghețată de 3 kg sa aibe sentiment de vinovăție dacă nu o umple macar jumatate Imagine
Mai jos ceva poze. Port 45 si ăștia imi sunt si putin largi Imagine Imagine ImagineImagineImagine

RM!
Sent using Tapatalk


Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul Sarulesti zona Gurbanesti 2017

Mesajde sorinhc » Joi Mai 25, 2017 8:27 pm

Salut! Am fost ieri la Gurbanesti.
Acum chiar meriti ban ca tradezi cu platica si caras :lol: (glumesc)
Fiind miercuri am ajuns relaxat cum ca am loc unde sa stau...supriza: peste 30 de pescari.
Superb, cred ca in weekend e macel. Las ca vine toropeala si se imputineaza.
Pe method mi-a intrat un caras la utopia de ananas , GALBENĂ! Pun accent pe culoare pt ca l-am înțepat în ochi...Imagine Imagine
Se uita la nada. Cu ce ai dat? Asteptam detalii.
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

ramadri
Mesaje: 228
Membru din: Vin Apr 29, 2016 6:33 pm

Re: Lacul Sarulesti zona Gurbanesti 2017

Mesajde ramadri » Joi Mai 25, 2017 10:17 pm

@claudiue Acu pot sa zic ca a înghețat iadul...sa mor daca te vedeam la platica ...ce sa zic.. cand eu sunt pe Bila sau Magura...tu sa te duci la platica sa nu-mi faci concurență

Sent from my SM-G935F using Tapatalk



Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori