Lacul Snagov

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

dragoescu_bogdan
Mesaje: 5
Membru din: Mar Oct 31, 2017 10:01 am

Lacul Snagov

Mesajde dragoescu_bogdan » Lun Noi 27, 2017 10:11 am

Buna ziua stimati colegi.
Cu ocazia zilelor libere ce vor urma, am primit o invitatie sa merg la o partida de rapitor pe Snagov. Am refuzat rapitorul, dar am zis totusi sa merg sa incerc sa dau la feeder.
E cineva care imi poate oferi niste informatii privind pescuitul la feeder pe Snagov? Ce peste se gaseste in acest lac? Pe unde sunt locurile ? Ceva recomadari de momeala? Mentionez ca dispunem de barca si pot ajunge in orice zona a lacului.
Multumesc anticipat.

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Lacul Snagov

Mesajde catalin232 » Lun Noi 27, 2017 10:49 am

Snagovul este un lac foarte mare si din pacate prea putin pescuit din cauza activitatilor " maritime" din sezonul cald . Daca tot dispui de barca , inseamna ca vei avea acces si la un sonar , in perioada asta rece pestele ar trebui sa stea grupat pe anumite zone si nu va fi greu de gasit cu un sonar.

Ca si specii predomina platica , rosioara si babusca , asa ca astia ar trebui sa fie pestii tinta . Nada fina , de calitate , eventual ceva aditivi si nu uita sa cauti si sa ai la tine larve. Au inceput sa apara pe la vanzatorii de momeli vii . In mod cert te vor ajuta.

Peste weekend daca nu ma insel , Besliu Marian a facut o partida pe acolo si a prins cateva platicute . Evident el a fost legat de un loc , ceea ce tie nu ti se aplica , poti merge sa cauti pestele ...

dragoescu_bogdan
Mesaje: 5
Membru din: Mar Oct 31, 2017 10:01 am

Re: Lacul Snagov

Mesajde dragoescu_bogdan » Lun Noi 27, 2017 1:10 pm

Din pacate nu m-am exprimat destul de clar cu barca. Dispun de barca sa ma duca sa dau de pe mal, pe orice zona a lacului, urmand ca dupa ce ma lasa pe mine, cei cu care merg sa isi vada de rapitor, eventual daca nu am rezultate pe acel loc sa vina dupa un timp sa ma mute. Problema e ca lacul e foarte si nu stiu de unde sa incep, chiar daca dau cu sonarul, tot imi trebuie ceva repere.

Multumesc frumos pentru raspuns

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lacul Snagov

Mesajde admin » Lun Noi 27, 2017 9:10 pm

pe golful asta am mai pescuit acum multi ani primavara devreme sau toamna tarziu... la adancime mare prinzi platica ..insa talia e f. mica.

dar, na.. in lipsa de alte informatii mai recente...e o varianta de la care as pleca si eu.

De asemenea, vad mereu pescari in zona hotelului Mirage, dar de obicei la varga sau cand ingheata, la copca. Si acolo ar fi de incercat.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

dragoescu_bogdan
Mesaje: 5
Membru din: Mar Oct 31, 2017 10:01 am

Re: Lacul Snagov

Mesajde dragoescu_bogdan » Mar Noi 28, 2017 9:15 am

Multumesc mult de tot pentru informatii.


Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori