Balti Deschise IARNA . . .

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

dozzzer
Mesaje: 27
Membru din: Joi Apr 12, 2018 8:35 am

Balti Deschise IARNA . . .

Mesajde dozzzer » Lun Dec 03, 2018 11:37 am

De la inceput scot din discutie Canal Apa Calda Cernavoda...e vorba de baltzi...

Pentru “tineri” si nelinistiti care nu pot sta acasa nici pe frig...ce balti stiti deschise non-stop si iarna ???
Logic ma refer in situatia ideala in care balta nu e inghetzata asta fiecare trebuie sa verifice...
dar...
Daca vremea ajuta nu e apa inghetzata unde si care e balta unde imi pot muia varful de la feeder ?

Cine are informatii bine venit si multzam in avans...

K

Avatar utilizator
RazvanFeeder
Mesaje: 898
Membru din: Vin Noi 07, 2014 1:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: Balti Deschise IARNA . . .

Mesajde RazvanFeeder » Mie Dec 05, 2018 12:12 am

Anul trecut am pescuit pe Solacolu si Greaca- Cercani. Posibil sa fie deschisa si Sarulesti- la salcii (sigur este permis pescuitul la copca)
APS Feeder Club

nacea_dragos2001
Mesaje: 435
Membru din: Dum Noi 09, 2014 2:22 pm

Re: Balti Deschise IARNA . . .

Mesajde nacea_dragos2001 » Mie Dec 05, 2018 3:02 pm

Anul trecut am pescuit pe Solacolu si Greaca- Cercani. Posibil sa fie deschisa si Sarulesti- la salcii (sigur este permis pescuitul la copca)
Am sunat azi la Greaca , inghetata Imagine


Sent from my iPhone using Tapatalk

dozzzer
Mesaje: 27
Membru din: Joi Apr 12, 2018 8:35 am

Re: Balti Deschise IARNA . . .

Mesajde dozzzer » Mie Dec 05, 2018 3:32 pm

Posibil sa fie deschisa si Sarulesti- la salcii (sigur este permis pescuitul la copca)
la Salcii din cate stiu e deschis non-stop daca conditiile meteo permit pescuitul...la copca nu am mai practicat de mult...

da pe asazisele “carpodroame” ...
Hermes Peris / Moara Vlasiei / Varlam / Tancabesti etc...
recunosc...balti pe care n am fost niciodata...dar am de gand sa merg macar o data sa le testez :)
ati mers iarna se prinde ceva ?

K

rosu r.
Mesaje: 9
Membru din: Joi Apr 20, 2017 10:03 am

Re: Balti Deschise IARNA . . .

Mesajde rosu r. » Lun Dec 10, 2018 12:02 pm

Sal ,

Pe MV 2 am facut eu in ianuarie si februarie cateva partide cand nu a fost inghetata balta cu rezultate multumitoare ...
Cea mai buna partida undeva in februarie 10-12 kg de platica , cu cateva bucati sarite bine de 700 gr si 4 carasi sariti de 1,5 kg bucata .

Momitoare sau method cu Meat & Wheat si pop up de 8 la carlig ...

De restul carpodroamelor nu pot sa ma pronunt ca nu am fost

rosu r.
Mesaje: 9
Membru din: Joi Apr 20, 2017 10:03 am

Re: Balti Deschise IARNA . . .

Mesajde rosu r. » Lun Dec 10, 2018 12:08 pm

Uite si cateva poze de la partida de care vorbeam ...
De sambata de pe moara
Fara crap dar distractie maxima cu o gramada de prezentari


ImagineImagineImagineImagineImagine


Sent from my iPhone using Tapatalk

nacea_dragos2001
Mesaje: 435
Membru din: Dum Noi 09, 2014 2:22 pm

Re: Balti Deschise IARNA . . .

Mesajde nacea_dragos2001 » Mie Dec 12, 2018 8:50 am

Posibil sa fie deschisa si Sarulesti- la salcii (sigur este permis pescuitul la copca)
la Salcii din cate stiu e deschis non-stop daca conditiile meteo permit pescuitul...la copca nu am mai practicat de mult...

da pe asazisele “carpodroame” ...
Hermes Peris / Moara Vlasiei / Varlam / Tancabesti etc...
recunosc...balti pe care n am fost niciodata...dar am de gand sa merg macar o data sa le testez :)
ati mers iarna se prinde ceva ?

K
Posibil sa fie deschisa si Sarulesti- la salcii (sigur este permis pescuitul la copca)
la Salcii din cate stiu e deschis non-stop daca conditiile meteo permit pescuitul...la copca nu am mai practicat de mult...

da pe asazisele “carpodroame” ...
Hermes Peris / Moara Vlasiei / Varlam / Tancabesti etc...
recunosc...balti pe care n am fost niciodata...dar am de gand sa merg macar o data sa le testez :)
ati mers iarna se prinde ceva ?

K
Sezonul de pescuit pe asazisele "carpodroame" se incheie undeva la sfarsitul lunii octombrie -inceputul lunii noiembrie . Rezultate poti avea oricand dar sansele scad simtitor odata cu racirea apei .
Cele mai bune rezultate le ai incepand cu luna aprilie , cand apa incepe sa se incazeasca .
Pana atunci , iti recomand , daca vrei sa ai "activitate" si sa pescuiesti la crap , balti cu peste mic gen Greaca Cercani , unde practic , cand nu ingheata poti avea partide excelente (dealtfel sti si tu ) .

Trimis de pe al meu GT-P5100 folosind Tapatalk



Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Google [Bot] și 12 vizitatori