Balta Nucetu 2019

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
MariusM
Mesaje: 21
Membru din: Joi Apr 13, 2017 1:48 pm

Balta Nucetu 2019

Mesajde MariusM » Lun Iun 03, 2019 11:29 am

Salut,

Am fost duminica la Nucetu pentru ca aveam deja mai bine de o luna jumatate de la ultima plimbare ( ce de obicei cam asta fac, ma duc sa ma plimb nu sa prind peste :lol: , adica eu vreau dar el nu... :oops: ). Deci drumul ok, din Berceni pana acolo 46 minute pe ceas, intrarea spre balta ok poti veni pe ea si dupa un taifun.
Balta amenajata frumos cu iarba tunsa locuri ok (au si pontoane) reguli stricte dar decente deci vis.

Am pescuit pe standul 1 (primul cum intri )dupa o observatie la prima ora crapul era inca la stuf voios si cu chef de joaca. Am folosit doua lansete cu doua vaduri unul in stanga mea la ~15 metri la 1.5 metri de stuf ( era o zona mai curata, in apropierea stufului am gasit pe substrat bete si crengi). Al doilea vad a fost in fata la proximativ 30 metri nadit masiv si a fost si primul care s-a activat cu un set de carasi frumosi.

Dupa aproximativ o ora de la inceputul pescuitului vadul din stuf a inceput sa produca crap. Mai exact de la ora 9 pana pe la ora 13 am reusit sa aduc la mal 5 crapi (doi de 2kg, 2 de aproximativ 1.5 kg si piesa de rezistenta a fost un grasun de 5 kg). Intre acesti 5 crapi am mai avut ceteva trasaturi violente nefinalizare cu intepare + 3-4 druluri scurte de ~10 secunde.

Vadul din fata a fost abandonat pentru ca printre crapii de la stuf aveam trasatura la 5 -10 minute ce caras si nu am mai putut face fata la doua lansete.

Am parasit balta cu un zambet tamp la ora 3.


In concluzie, drumul este bun accesibil pe orice vreme, peste cat cuprinde (sunt un adevarat noob in ale feederului deci daca eu am prins prinde oricine), administratorul ( din teren) un nene decent si prietenos. Captura totala ~11kg crap + ~8-9 kg caras.

Aveti poze mai jos:
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
:geek: :geek: :geek:

CezarM
Mesaje: 100
Membru din: Lun Aug 28, 2017 7:35 am

Re: Balta Nucetu 2019

Mesajde CezarM » Mar Iun 04, 2019 8:34 am

Frumos, multumim de relatare! Keep up the good work!

Sent from my LG-H815 using Tapatalk


Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Nucetu 2019

Mesajde sorinhc » Mar Iun 04, 2019 8:46 am

@MariusM - ai atasat pozele de la partida mea :lol: :lol: :lol: de pe Magura 9.
Vezi, la mine apare asa :shock: :shock: :shock: :
1.jpg
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
MariusM
Mesaje: 21
Membru din: Joi Apr 13, 2017 1:48 pm

Re: Balta Nucetu 2019

Mesajde MariusM » Mar Iun 04, 2019 12:49 pm

Ce inseamna domne denumirile astea lenese? Daca am pus numele la poza 6 asa imi trebuie :D
:geek: :geek: :geek:

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Nucetu 2019

Mesajde sorinhc » Joi Iun 13, 2019 2:12 pm

Ce inseamna domne denumirile astea lenese? Daca am pus numele la poza 6 asa imi trebuie :D
Sa rezolvat din cate vad :lol: :lol: :lol: , mai da si cu virgula :lol: :lol: :lol: .
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Nucetu 2019

Mesajde sorinhc » Lun Iul 15, 2019 10:13 am

Salutare!

Balta pare foarte interesanta. Intentionez sa ajung pe acolo cred ca de luna viitoare. Mai sunt pescari care au fost? Ceva pareri? Bineinteles :lol: si clasicul "La ce se prinde?" :lol: :lol: :lol: Cum e apa, cam ce adancimi, standuri mai productive .... hai ca putem obtine mai multe detalii.

;)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

nacea_dragos2001
Mesaje: 435
Membru din: Dum Noi 09, 2014 2:22 pm

Balta Nucetu 2019

Mesajde nacea_dragos2001 » Lun Iul 15, 2019 1:23 pm

Parerea mea este ca balta Nucetu reprezinta una dintre cele mai potrivite locatii pt pescuitul la “ciortan viteza” Imagine. Nu am gasit momela ideala , trage la orice ! Am stat in capatul din stg , dreapta si la mijloc . Oriunde am avut aceleasi rezultate , f bune . Adancimi intre 1,5 m si 3,5 m etc. Media greutatii pestilor : 1,5-2 kg dar poti avea si exemplare de 5-6 kg .
Chiar daca este cam scumpa , 80ron C/R -12h ( 50 ron pt feederisti ar mai potrivit ) , sansele sa ai o partida ratata sunt practic nule . Sigur , daca pui 2 bile de 24 s-ar putea sa astepti mult si bine Imagine.
Nu exista locuri proaste , poate doar bune sau f. bune ! Locurile din capatul din dreapta sunt cele mai frecventate de feederisti .
Balta este curata , aerisita , cu locuri pe pamant si pontoane .
In weekend nu este inghesuiala si niciodata nu am gasit sa fie ocupata mai mult de jumatate .
O recomand cu incredere !


ImagineImagine

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Nucetu 2019

Mesajde sorinhc » Lun Iul 15, 2019 2:41 pm

Multumin @nacea_dragos2001 ! Sa treaca concediul si sigur ajung si eu pe acolo. Pana atunci nu va sfiiti sa povestiti partidele de acolo :D .
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Nucetu 2019

Mesajde sorinhc » Joi Feb 20, 2020 2:53 pm

Hai baieti ca stiu ca sa prins bine...dati cu poze si detalii !
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(


Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori