CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Competiția vârfurilor colorate

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde admin » Vin Apr 03, 2015 8:23 am

Am citit si recitit regulamentul afisat. Ma surprinde ca tocmai tu nu ai verifiat ce ai scris. Nu scrie nicaieri in regulament absolut nimic despre numarul de sectoare. Dar principial, da, era vorbit sa fie 2. Intrebarea mea nu era menita nici sa te intepe, nici sa judece, ci era un fel de invitatie la a ne lamuri mai exact ce si cum. Inteleg ca am picat intr-un moment prost sau ca te-a deranjat. Dar, intrebarea e legitima, si e postata public acolo unde poate conferi lamuriri tutror. Si observa te rog ca suntem cativa nelamuriti aici. Unul cu sistemul de punctaj, altul cu numarul de sectoare, altul cu zona de pescuit. Pe cine sa intrebam, daca nu pe tine? Asa ca te rog, sa intelegi ca nu sunt atacuri, nu sunt intrebari rau intentionate, sau aprecieri vis-a-vis de calitatile tale de organizator , sunt pur si simplu lucruri neclare.

ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde ticairlandezu » Vin Apr 03, 2015 10:00 am

Io nu ma bag :lol: :lol:
Da recomand si eu 3 sectoare la 27 de concurenti ;) :mrgreen:

manaila florentin
Mesaje: 82
Membru din: Joi Noi 06, 2014 9:18 pm
Localitate: Braila
Contact:

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde manaila florentin » Vin Apr 03, 2015 11:26 am

mda...asta inseamna batalie mai mare.dar Vasile e organizator, el decide.si mie mi-ar place mai multe sectoare, inseamna mai multe sanse(sau mai putine :lol: )la podium, dar inseamna batalie mare, nu vor fi diferente mari intre primul si ultimul clasat in caz ca tragi de 2 ori in cele 2 manse cele mai proaste standuri.nu de alta da mai sunt unii care nu mai stiu cu ce mana sa traga numarul de stand :lol:. eu banuiesc insa de ce vrea doar 2 sectoare.inseamna mai putini arbitri , cheltuieli pentru concurenti mai putine.e doar o presupunere...

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde catalin232 » Vin Apr 03, 2015 12:06 pm

mda...asta inseamna batalie mai mare.dar Vasile e organizator, el decide.si mie mi-ar place mai multe sectoare, inseamna mai multe sanse(sau mai putine :lol: )la podium, dar inseamna batalie mare, nu vor fi diferente mari intre primul si ultimul clasat in caz ca tragi de 2 ori in cele 2 manse cele mai proaste standuri.nu de alta da mai sunt unii care nu mai stiu cu ce mana sa traga numarul de stand :lol:. eu banuiesc insa de ce vrea doar 2 sectoare.inseamna mai putini arbitri , cheltuieli pentru concurenti mai putine.e doar o presupunere...

M-am simtit :D . Nu esti bun de confident :twisted:

Avatar utilizator
mihaiboaca
Mesaje: 158
Membru din: Joi Noi 06, 2014 12:39 pm

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde mihaiboaca » Vin Apr 03, 2015 12:46 pm

Daca tot suntel la intrebari am si eu o nedumerire legata de folosirea ca MOMEALA a semintelor.
Avem voie sa aditivam semintele/viermii?

manaila florentin
Mesaje: 82
Membru din: Joi Noi 06, 2014 9:18 pm
Localitate: Braila
Contact:

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde manaila florentin » Vin Apr 03, 2015 2:41 pm

mda...asta inseamna batalie mai mare.dar Vasile e organizator, el decide.si mie mi-ar place mai multe sectoare, inseamna mai multe sanse(sau mai putine :lol: )la podium, dar inseamna batalie mare, nu vor fi diferente mari intre primul si ultimul clasat in caz ca tragi de 2 ori in cele 2 manse cele mai proaste standuri.nu de alta da mai sunt unii care nu mai stiu cu ce mana sa traga numarul de stand :lol:. eu banuiesc insa de ce vrea doar 2 sectoare.inseamna mai putini arbitri , cheltuieli pentru concurenti mai putine.e doar o presupunere...

M-am simtit :D . Nu esti bun de confident :twisted:
cred ca era vorba de mai multi...nu era cu bataie

ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde ticairlandezu » Vin Apr 03, 2015 3:01 pm

mda...asta inseamna batalie mai mare.dar Vasile e organizator, el decide.si mie mi-ar place mai multe sectoare, inseamna mai multe sanse(sau mai putine :lol: )la podium, dar inseamna batalie mare, nu vor fi diferente mari intre primul si ultimul clasat in caz ca tragi de 2 ori in cele 2 manse cele mai proaste standuri.nu de alta da mai sunt unii care nu mai stiu cu ce mana sa traga numarul de stand :lol:. eu banuiesc insa de ce vrea doar 2 sectoare.inseamna mai putini arbitri , cheltuieli pentru concurenti mai putine.e doar o presupunere...

Pai daca doi arbitrii pot supraveghia 27 de concurenti!!!...ce conteaza cate sectoare sunt!!!!...ca doar tot pe cei 27 de concurenti trebuie sa-i supravegheaza :lol: :lol: :lol:...nu inteleg de ce trebuie mai multi arbitrii ;)
Pentru mine e "ilogic", daca intradevar asta ar fii motivul :oops: :oops:

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde catalin232 » Vin Apr 03, 2015 4:33 pm

Toate acestea precum si altele se vor solutiona la sedinta tehnica. Chiar va incurajes sa facem tot posibilul sa ajungem cu totii la timp sa fim prezenti la sedinta.

Avatar utilizator
mihaiboaca
Mesaje: 158
Membru din: Joi Noi 06, 2014 12:39 pm

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde mihaiboaca » Vin Apr 03, 2015 6:30 pm

La ce ora sa ajungem pe balta?

Mihai Boaca

mrvily
Mesaje: 615
Membru din: Joi Apr 17, 2014 2:54 pm

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde mrvily » Vin Apr 03, 2015 7:23 pm

La ce ora sa ajungem pe balta?

Mihai Boaca
Orarul de desfaşurare:
06:00 – întâlnirea pe pista de concurs - prezenţa;
06:15 – 06:45 tragerea la sorţi a standurilor;
07:00 – 08:00 perioada de pregatire (în acest interval, după ocuparea poziţiilor în stand, se fac verificări ale echipamentului, nadei şi momelii – de către arbitri, ulterior continuânduse pregătirile specifice începerii manşei, inclusiv sondarea vadului de către concurenţi)
08:00 – 14:00 desfăşurarea manşei
14:00 – 14:30 desfăşurarea operaţiunii de cântărire şi întocmirea clasamentului / manşă(e)/etapă
14:30 – 15:00 anunţarea podiumului şi înmânarea de cupe/medalii/diplome/premii
Daca se doreste un timp de pregatire mai mare incepem la 8;30 sau la 9;00 si terminam la 14;30 sau la 15;00 asta hotaram la prima sedinta tehnica si asa ramane pe toata durata campionatului.Cum de altfel tot ce vom hotara la prima sedinta tehnica nu se va mai modifica pe durata campionatului


Înapoi la “Concursuri de pescuit la feeder - din Romania”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 32 vizitatori