Recursul Etapei Campionat APS Galdau 27-28.06.2015

Competiția vârfurilor colorate

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Recursul Etapei Campionat APS Galdau 27-28.06.2015

Mesajde catalin232 » Lun Iun 29, 2015 2:56 pm

O locatie superba de campare apa mica si peste deloc. O masa de Scrumbie la gratar proaspat adunata din Dunare si "porcarii" ca in vise si... aa da .. peste nexam :D

- incercat toate distantele si momelile disponibile
- aproape 3 trasaturi in 6 ore de concurs pe larg
- singurul peste pe care il puteai prinde a fost obletele de 4cm ( nu am gresit dimensiunea)
- in prima mansa am prins 2 guvizi pe larg si 2 punmi de oblete
- in mansa 2 aveam de ales intre a dormi in cort 5 ore din mansa ( dar a zis Vasile ca ala e abandon :D ) sau sa imi rup incheietura cu obleti ( ca sa nu ma bata soarele in cap aiurea pe malul apei ) , am ales varianta din urma :( .
- cel mai dezamagitor concurs la care am participat

PS: Singura parte buna a fost ca Mugurel a luat a 3-a lingura ! Asa constanta in rezultate mai rar, sincer sunt gelos si inspaimantat... Daca anul viitor va incerca acelas lucrur dar acolo sus in primele 3 locuri ? !

Bravo Mugurel ! :twisted: :twisted: :twisted:

Respect celor care au stat in scaun 6 ore fara sa vada macar un tremur, si mult Ben Gay pentru cei care au avut nervi si incheietura sa pescuiasca alevini de Oblete .

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Recursul Etapei Campionat APS Galdau 27-28.06.2015

Mesajde sorinhc » Lun Iun 29, 2015 4:29 pm

Cel mai fain concurs !!! :lol: :lol: :lol:

Sunt curios cum ar aborda Dl. Tica un astfel de concurs?

:oops: :oops: :oops:

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
Mugurel Georgescu
Mesaje: 177
Membru din: Joi Ian 29, 2015 1:27 pm
Localitate: București

Re: Recursul Etapei Campionat APS Galdau 27-28.06.2015

Mesajde Mugurel Georgescu » Lun Iun 29, 2015 4:38 pm

Nu va grabiti sa vorbiti despre constanta. Mai sunt doua etape si doua linguri :lol:
p.s. scrumbia la gratar a fost un deliciu ;)

CAI99
Mesaje: 246
Membru din: Dum Noi 09, 2014 10:42 am
Localitate: Bucuresti-Berceni

Re: Recursul Etapei Campionat APS Galdau 27-28.06.2015

Mesajde CAI99 » Lun Iun 29, 2015 5:54 pm

SAL !!! O etapa de vis cu driluri insemnate cantitativ si calitativ :roll: am dat ce am putut eu mai bine din mine si am reusit performanta in prima etapa sa scot 680 de grame :lol: , norocul meu a fost in a 2 mansa cand am cautat sa fac selectie ;) , si am reusit :?: performanta sa atipesc de 3 ori intr-un concurs, nu am crezut vreodata sa pot face acest lucru :D , nu spune niciodata NU SE POATE :twisted: :arrow: Felicitari participantilor, care raman mai putin cu trecerea etapelor si asta este pacat, felicitari castigatorilor care intradevar pentru puisorii aia de sabioara au muncit, dar acum stau cu mainile in ghips :lol: si felicitari organizatorilor care au promis ca vor sterge de pe harta campionatului APS, Galdaul ( excesiv de plasuita si ziua si noaptea).RESPECT !!!

Avatar utilizator
Mugurel Georgescu
Mesaje: 177
Membru din: Joi Ian 29, 2015 1:27 pm
Localitate: București

Re: Recursul Etapei Campionat APS Galdau 27-28.06.2015

Mesajde Mugurel Georgescu » Lun Iun 29, 2015 7:28 pm

Am postat mai devreme de la birou si am uitat sa transmit felicitări. Așa că felicitări câștigătorilor, felicitări participanților și nu în ultimul rând felicitări pentru BRIGADA BRĂILA (Florentin&prietenii). Nu am mai fost de mult atat de pozat și filmat cum am fost în cele doua zile de concurs. Iar dacă am fost mai puțini nu a contat pentru ca simțit atmosfera mai caldă.

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Recursul Etapei Campionat APS Galdau 27-28.06.2015

Mesajde admin » Lun Iun 29, 2015 7:30 pm

Daca nu ai mana in ghips...nu ai pescuit dupa obletei* la galdau.
Daca nu ai unghiile rupte de la degorjat ...nu ai pescuit dupa obletei la galdau.
Daca nu ai avut hainele murdare din cap pana in picioare de nada si solzi de oblete...nu ai pescuit dupa obletei la galdau.
Daca nu ai consumat >4.5 kg de nada uscata - pe care dupa prepaprare ai dat-o cu cosuletul cel mai mic (imprumutat si ala -multumesc marian!)...nu ai pescuit dupa obletei la galdau.
Daca ai tinut lanseta pe suport in timpul pescuitului...nu ai pescuit corect la obleti la galdau.
Daca ai dat cu pinky, nu ai pescuit corect dupa obletei la galdau. (multumesc Cristi, am verificat duminica ca nu am pierdut nimic ca nu am luat pinky).
Daca ai iesit din stand sa bei apa sa elimini apa sau cine stie de ce... ai pierdut aproape 2 obletei pe minut - asta numai la galdau.
Si ca sa nu o mai lalai cu cantecul asta...
daca nu ai pescuit dupa obletei la galdau...nu ai prins podium.

R.I.P. Galdau!

*Obletei- un fel de obleti. dar mai mici.

Avatar utilizator
RazvanFeeder
Mesaje: 898
Membru din: Vin Noi 07, 2014 1:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: Recursul Etapei Campionat APS Galdau 27-28.06.2015

Mesajde RazvanFeeder » Lun Iun 29, 2015 11:42 pm

Felicitari castigatorilor si tuturor participantilor!
Daca eram in locul lui Vasile propuneam o etapa de pescuit la pluta- oricum mai mult de 50% dintre concurenti nu au folosit mulineta si distanta de pescuit fata de mal a fost de 3, maxim 5m
Bine ca s-a scos etapa asta din campionat, cu parere de rau pot sa spun ca feederul nu are ce cauta pe aceasta harta :(
APS Feeder Club

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Recursul Etapei Campionat APS Galdau 27-28.06.2015

Mesajde catalin232 » Mar Iun 30, 2015 5:30 am

Nu mai spune si tu asa Razvane ca a fost etapa la care ai putut savura cele mai multe beri. La alte etape bei pe fuga , aici ai avut timp sa simti ingredientele si calitatea apei :) :) :) .

Avatar utilizator
RazvanFeeder
Mesaje: 898
Membru din: Vin Noi 07, 2014 1:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: Recursul Etapei Campionat APS Galdau 27-28.06.2015

Mesajde RazvanFeeder » Mar Iun 30, 2015 2:14 pm

Cata, am baut eu multe beri dar motivul a fost ca n-am mai fumat :). Unde mai pui ca am rupt si un varf de la Daiwa...crezi ca a meritat? Au fost alte concursuri unde am avut mult mai multe lansari si nu s-a intamplat nimic, deh....asta-i viata :(
Astept cu nerabdare etapa de la Cochirleni unde sper sa mai prindem si noi un morunas frumos sau un caras naravas :lol: :lol: :lol:
APS Feeder Club

Avatar utilizator
RazvanFeeder
Mesaje: 898
Membru din: Vin Noi 07, 2014 1:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: Recursul Etapei Campionat APS Galdau 27-28.06.2015

Mesajde RazvanFeeder » Mar Iun 30, 2015 2:23 pm

A....si sa nu uit de " BRIGADA BRAILA"! Oamenii au intretinut atmosfera prin cantec si voie buna alaturi de Andreea Marin si emisiunea Surprize! Surprize! :lol: :lol: :lol:
Sper sa mai vina si alta data dar sa nu mai uite Florentin betele de cort ca se doarme mai greu in masina :lol:
APS Feeder Club


Înapoi la “Concursuri de pescuit la feeder - din Romania”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori