Turneul SOCEC.NET la pescuit sportiv

Competiția vârfurilor colorate

Moderator: sorinhc

diaconitapetru
Mesaje: 86
Membru din: Lun Noi 10, 2014 11:19 am

Re: Turneul SOCEC.NET la pescuit sportiv

Mesajde diaconitapetru » Vin Oct 02, 2015 11:48 am

din pacate nu se pot modifica datele,pentru detalii 0745519133

bebe mega
Mesaje: 54
Membru din: Joi Ian 22, 2015 9:27 pm

Re: Turneul SOCEC.NET la pescuit sportiv

Mesajde bebe mega » Vin Oct 02, 2015 5:55 pm

Sau poate vrei sa stii ce te asteapta cu noua federalizare ;)

" 12.r p Aprobarea taxelor pentru omologări piste de competiții, a licențelor de pescar sportiv si a licențelor de organizare manifestări sportive, pentru emitere adeverință pentru înscrierea la cursurile de antrenori si taxe scolarizare pentru arbitrii judecători sportivi, taxelor de afiliere a cluburilor sportive și asociațiilor județene și a municipiului București, a penalităților sportive, etc. Prezintă: inegalabilul președintele federației Stefan Popescu.



http://frpsc.ro/convocator-5/


Licenta de pescar sportiv contra cost din 2016-in viziunea inegalabilului popescustefan ,autointitulaltul ''presedinte al tuturor pescarilor'' zis si ''papa de la Albaa''' :lol1:

Sper ca ai inteles ce te asteapta ...Taxe, Licente, Permise, Omologari....Totul contra cost!!! in buzunarele largi ale federatiei...Si cica tot AGVPS este monstrul care ne-a luat banii!!! Ne-au luat si unii o sa ne ia si altii x inzecit ;)
Cu alte cuvinte cineva de pe forumul asta avea dreptate cand a spus...."Am scapat de dracu si am dat de masa"!!!! :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Este foarte clar ca nimeni nu va face nimic fara a avea in subsidiar un interes simplu si valabil pe intregul plai mioritic Baniiiii.... altora in buzunarul meu. Dar sa tinem cont ca nu la federatia asta sa inventat roata ci obiceiul este endemic. Totusi sa judecam oamenii dupa fapte si nu dupa intentii declarative.Sa urmarim rezultatele si dupa aceea sa aruncam cu pietre.Cu respect!

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Turneul SOCEC.NET la pescuit sportiv

Mesajde admin » Mar Oct 06, 2015 3:28 pm

Lista:

1. Claudiu Banu
2. Radu Florin
+~10-15 localnici inscrisi pana acum- din ce inteleg de la organizatori.

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Turneul SOCEC.NET la pescuit sportiv

Mesajde admin » Joi Oct 08, 2015 2:40 pm

Q:
Se pot alterna stilurile de pescuit in aceeasi mansa?
A: Da.


Etapa de duminica 11.10.2015 se amana pentru duminica 18.10, si se muta ca locatie pe Dunare (zona Dichiseni).

mrvily
Mesaje: 615
Membru din: Joi Apr 17, 2014 2:54 pm

Re: Turneul SOCEC.NET la pescuit sportiv

Mesajde mrvily » Dum Oct 11, 2015 6:02 pm

Un clasament ceva la prima etapa????????

diaconitapetru
Mesaje: 86
Membru din: Lun Noi 10, 2014 11:19 am

Re: Turneul SOCEC.NET la pescuit sportiv

Mesajde diaconitapetru » Lun Oct 12, 2015 10:16 am

CLASAMENT FINAL
1.GHITA VALENTIN 1,86 KG I
2.BALUS ALEXANDRU 1.40 KG II
3.TUDOR TUDOR 1,23 KG III
4.PETCU LAURENTIU 1,19 KG IV
5.CONSTANTINESCU CATALIN 1,16 V
6.BANU CLAUDIU 0.93KG VI
7. FLOREA VASILE 0.76KG VII
8. NEAGU DANIEL 0,63 KG VIII
9.RADU FLORIN 0,39 IX
Pe 17 respectiv 18 octombrie se tin celelalte etape,pe Bratul Borcea in dreptul comunei Dichiseni

ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: Turneul SOCEC.NET la pescuit sportiv

Mesajde ticairlandezu » Lun Oct 12, 2015 10:52 am

Catalineee, tu cum ai terminat in clasament ... in prima jumatate 8-) ...sau in a doua jumatate 8-) :twisted:

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Turneul SOCEC.NET la pescuit sportiv

Mesajde catalin232 » Lun Oct 12, 2015 3:04 pm

Catalineee, tu cum ai terminat in clasament ... in prima jumatate 8-) ...sau in a doua jumatate 8-) :twisted:

In a 2-a jumatate Tica .. 9:2 = 4,5 , asa ca ... in mod cert sub linia de jumatate :) . Am luat bataie ca-n povesti de la unu cu o undita de 6m facuta din tronsoanele a vreo 5 vergi diferite ( ce rupturi gasea pe malul apei) care nu avea nici fir , nici carlig si nici pluta :lol: :lol: :lol: . A cerut dimineata la un prieten pe balta si si-a facut si el o linie :lol: :lol: :lol: . Si ala saracu a inceput sa injure dupa mansa ca mai bine nu ii dadea :) .

A avut o strategie foarte bine pusa la punc , nadea constant ( a se citi cand i se punea pe chelie , intre pahare cu tuica) folosind mamaliga . Trucul era ca mamaliga sa fie faramitata in prealabil si linia descrisa de nada cazuta sa fie mai lunga de 3m si sa acopere o suprafata de minim 4 mp. In mod evident , fiind vorba de caras la 30gr/buc , am vazut ca nadea mult peste locul in care ajungea cu varga. In mod cert voia sa pescuiasca in fara patului de nada , carasul siindu-se a fi un peste mai sperios.

Daca vrei detalii si mai in amanunt, sa imi spui ....ma gandesc daca mi-a scapat ceva si revin :D

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Turneul SOCEC.NET la pescuit sportiv

Mesajde CISMAS » Lun Oct 12, 2015 5:11 pm

Tica, ce sa cred, daca Fane rezolva treaba la FIPS - CIPS, din turneul asta de trei concursuri formeaza Fane echipele Romaniei de stationar si feeder pentru urmatoarele C.M. :lol: :lol: :lol:

ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: Turneul SOCEC.NET la pescuit sportiv

Mesajde ticairlandezu » Mie Oct 14, 2015 5:02 pm

Una din metodele de promovare a pescuitului sportiv la nivel național, este finanțată din fonduri europene, prin programele de finanțare accesibile în țara noastră.

Astfel, prin proiectul SOCEC.NET-reteaua economiei sociale, in comunele Dorobantu, Dichiseni si Spantov din județul Călărași, printre activitățile de economie socială sunt prevăzute și desfășurarea unor competiții de pescuit sportiv, care beneficiază de consultanța de specialitate a Federației Române de Pescuit Sportiv.

În acest sens, în datele de 3 octombrie 2015, pe Canalul Mostiștea, pe raza administrativă a Comunei Dorobanțu, va avea loc o primă competiție de pescuit sportiv cu premii, urmată de o a doua competiție în data de 17 octombrie 2015, care va avea loc pe brațul Borcea, pe raza administrativă a comunei Dichiseni.

Amatorii de pescuit sportiv sunt așteptați să participe în număr cât mai mare, locațiile respective oferind un spațiu generos pentru astfel de manifestări sportive.

Competiția de pescuit sportiv se adresează practicanților de pescuit sportiv staționar, care vor trebui să aibă în dotare un minim necesar de echipament, constând în juvelnic, minciog, nade și momeli specifice acestui stil de pescuit.

Competițiile vor incepe la ora 10 si se vor încheia la ora 14, fiind urmate de festivitățile de premiere și de o masă pescărească.

Amatorii se pot adresa în vederea înscrierii la următoarele numere de telefon:

0732238997 – pentru competiția din data de 3 octombrie 2015

0734012325 – pentru competiția din data de 17 octombrie 2015

Competițiile vor beneficia de arbitrajul calificat asigurat de corpul de arbitraj a FRPS

Ștefan Popescu – președinte FRPS


Acuma stiu de ce te-ai dus....o masa pescareasca ai!!!! :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pe bani europeni!!! :lol: :lol: :lol:


Înapoi la “Concursuri de pescuit la feeder - din Romania”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori