Recursul etapei: CS APS organizeaza Sarulesti English Open

Competiția vârfurilor colorate

Moderator: sorinhc

mrvily
Mesaje: 615
Membru din: Joi Apr 17, 2014 2:54 pm

Recursul etapei: CS APS organizeaza Sarulesti English Open

Mesajde mrvily » Dum Noi 29, 2015 4:36 pm

Hai sa incep eu.
Pentru mine a fost simplu am mers degajat la concurs chiar daca sa schimbat pista de concurs(asta dupa ce sa facut antrenament pe alta pista) Cunosteam oarecum pista de sub sat chiar daca nu am mai pescuit acolo de circa 2 ani si jumate si am abordat partida astfel:
Nada>
Am folosit nada benzar mix special concurs 1,5Kg si special feeder 1,5kg plus 2 pungi de ice mix de 0,5Kg negru totul amestecat si aditivat cu un flacon de Brasem de 0,5 l de la sensas. cam asta a fost nada mea.
Am pescuit cu carlig de 16 si 14 de la gamakatu cu un forfac de circa 60 Cm lungime.
la carlig am avut tot timpul4-5 libelule cu unu sau doi pinky rosii iar in nada am pus din cand in cand cate o portie de fui cam car 2 alune intre doua capace de nada. am pescuit pe prag la 25 de metri circa o ora si jumate dar trasaturile erau rare si platica mica, atunci am hotarat sa ies in larg la interceptie, am ochit o distanta am lansat si clipsat si am pescuit fara sa nadesc la circa 45-50 de metri acolo trasaturile erau mai dese si platicile vizibil mai mari(aici am folosit carlig de 14) am avut si ceva ghinion am scapat vreo trei platici in iarba de la mal,puteam lua locul 2 sigur cu ele(diferenta a fost de 280 de grame intre 2 si 3)dar nu am tras pentru podium am pescuit relaxat de placere si mia iesit>
Cam asta a fost.
sa aveti o iarna placuta si fire zbuciumate la apa calda!

Avatar utilizator
Catalin Gurau
Mesaje: 273
Membru din: Lun Dec 29, 2014 10:11 pm
Localitate: București

Re: Recursul etapei: CS APS organizeaza Sarulesti English O

Mesajde Catalin Gurau » Lun Noi 30, 2015 8:22 am

Felicitări nea Vasile .
WIN!


Înapoi la “Concursuri de pescuit la feeder - din Romania”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori