Cupa Trabucco Pro Feeder 2017 Doripesco

Competiția vârfurilor colorate

Moderator: sorinhc

nacea_dragos2001
Mesaje: 435
Membru din: Dum Noi 09, 2014 2:22 pm

Re: Cupa Trabucco Pro Feeder 2017 Doripesco

Mesajde nacea_dragos2001 » Mar Iul 25, 2017 11:49 am

Intr-ucat am stat langa el cred ca am apreciat corect distanta , poate doar daca a folosit o alta ruleta decat mine . La inceput a pescuit intr-adevar la - 100 m , dupa care sa retras mai aproape , nici nu era nevoie sa se chinuie , avea tot coltul din dreapta doar pt el . Asta in prima mansa . La a 2 a , nu stiu pt ca nu am stat langa el . Oricum , Dumnezeu da , dar nu iti baga in traista . Merita felicitari si eu puteam pune pariu ca o sa ia locul 1 . In privinta pierderi pestilor , cred ca fiecare stie mai bine de ce . Merg pe MV2 de trei ani si , aproape in fiecare an a trebuit sa schimb marimea si tipul carligului . Din cauza craparilor si a agresivitatii unora dintre ei , pestii au gurile din ce in ce mai rupte , pline de rani si malformatii . La recomandarea unui pescar de competitie am folosit carlige FUDO Iser TF , care au o mecanica diferita . Adica inteapa CENTRAL in buza de jos . Cert e ca am avut mult mai putine rateuri . Dovada ca in prima mansa nu am pierdut nici-un peste ! Din pacate , am observat ca si pestii de la Doripesco incep sa aiba aceasi problema . Sper sa nu se intample asa si pe Bila 2 prea curand . Asta e parerea mea si , chiar daca prefer baltile cu peste mare , cred ca mi ar fi placut mai mult pe Bila 2 .


Sent from my iPhone using Tapatalk


Înapoi la “Concursuri de pescuit la feeder - din Romania”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori