Viza politie de frontiera - PG

Filosofie la liber. Orice discutie ce nu are ca tema pescuitul.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Viza politie de frontiera - PG

Mesajde sorinhc » Mie Feb 18, 2015 10:03 am

E o prostie,doar banii nu merg la bugetul primariei de sector,se duc la ANPA care apartine de un minister nu de o primarie. Si atunci de ce sa fim obligati sa platim la trezoreria de sector? Trebuie sa asteptam pana vom avea un ministru de finante...pescar! :lol:
Restul e CanCan ! Atata timp cat ai platit .... si ai dovada ..... Oricum nu fac mare lucru ...
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Viza politie de frontiera - PG

Mesajde catalin232 » Vin Feb 20, 2015 9:25 am

Pentru Mehedinti se poate obtine viza PG la adresa : ijpf.mehedinti@mai.gov.ro

Atasati e-mail-ului :

-copie dupa chitanta ANPA
-copie BI / CI
- Scrieti o cerere simpla ( subsemnatul .....doresc obtinerea permisului de acces pe granita pentru pescuit sportiv)
- Indicati in e-mail o adresa la care PF Mehedinti poate sa va trimita actele ( vor fi trimise prin Posta Romana cu semnatura de primire ) .

mrvily
Mesaje: 615
Membru din: Joi Apr 17, 2014 2:54 pm

Re: Viza politie de frontiera - PG

Mesajde mrvily » Joi Mar 19, 2015 8:09 pm

E o prostie,doar banii nu merg la bugetul primariei de sector,se duc la ANPA care apartine de un minister nu de o primarie. Si atunci de ce sa fim obligati sa platim la trezoreria de sector? Trebuie sa asteptam pana vom avea un ministru de finante...pescar! :lol:
Gresesti, banii nu merg la ANPA bani intra intr-un cont de trezorerie deci in bugetul statului si orice plata catre bugetul statului se face la trezoreria de domiciliu al tau sau al asociatiei care face plata.

manaila florentin
Mesaje: 82
Membru din: Joi Noi 06, 2014 9:18 pm
Localitate: Braila
Contact:

Re: Viza politie de frontiera - PG

Mesajde manaila florentin » Joi Mar 19, 2015 11:28 pm

eu stiam ca poti plati la orice trezorerie...daca se duce la bugetul statului nu mai are treaba trezoreria de la domiciliul platitorului.ca nu e buget local :|

piticusunt
Mesaje: 87
Membru din: Vin Mar 06, 2015 7:47 am
Localitate: Bucuresti

Re: Viza politie de frontiera - PG

Mesajde piticusunt » Dum Mar 22, 2015 8:54 pm

Poti plati la orice tezorerie daca nu esti in lcalitatea de domiciliu.
In Bucuresti daca stai in sectorul 6 nu poti plati la sectorul 1.

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Viza politie de frontiera - PG

Mesajde admin » Vin Ian 08, 2016 12:02 pm

Va invit sa postati aici orice noutate referitoare la permisul de pescuit pe anul 2016.

Din cate stiu eu :
  • -> Se achita taxa ANPA la trezorerie - valoarea pe 2016 este de 30 de lei (valoare intreaga, exista valoare separata si pentru pensionari studenti etc).
    -> Cu dovada platii se poate merge la sediul ANPA : Adresa: Str Transilvaniei, nr.2, sectorul 1, Bucuresti - program pt permise doar miercuri si joi 9-15, si de acolo se obtine viza.
    - > Cu viza obtinuta se poate solicita PG-ul de la politia de frontiera pe raza careia doriti sa pescuiti.

Stefan George
Mesaje: 178
Membru din: Dum Noi 16, 2014 8:42 pm
Localitate: Bucuresti/Popesti Leordeni

Re: Viza politie de frontiera - PG

Mesajde Stefan George » Vin Ian 08, 2016 9:34 pm

Eu am rezolvat pe 6 ianuarie. Platit la trezorerie,vizat la ANPA la adresa mentionata de Claudiu. Doamna de la ANPA mi-a spus ca pana pe 15 (!?) Ianuarie, nu se schimba nimic. Cei ce lucreaza in Bucuresti dar sunt din provincie,pot solicita obtinerea vizei la Bucuresti,dar taxa tot la trezoreria de care apartin se plateste.

Avatar utilizator
Mugurel Georgescu
Mesaje: 177
Membru din: Joi Ian 29, 2015 1:27 pm
Localitate: București

Re: Viza politie de frontiera - PG

Mesajde Mugurel Georgescu » Vin Ian 08, 2016 10:12 pm

Nu uitați de acte : chitanță trezorerie original și copie act de identitate original și copie + timbru fiscal de 2lei și nu în ultimul rand permisul ANPA pentru vizare.

Trimis de pe al meu GT-I9505 folosind Tapatalk

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Viza politie de frontiera - PG

Mesajde CISMAS » Vin Ian 08, 2016 10:14 pm

nu e mai simplu la Vasile ?

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Viza politie de frontiera - PG

Mesajde admin » Vin Ian 08, 2016 11:39 pm

am centralizat toate informatiile, plus adresa pentru tulcea , intr-un nou post pe blog:
http://www.feedershop.ro/blog/permise/


Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori