intrebare

Filosofie la liber. Orice discutie ce nu are ca tema pescuitul.

Moderator: sorinhc

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: intrebare

Mesajde CISMAS » Mar Dec 12, 2017 12:55 pm

Chestia asta e o ciudatenie care nu are legatura cu pescuitul la feeder dar care poate-i ajuta pe unii in anumite momente. Personal nu as folosi asa ceva deoarece mi se pare prea complicat. Ok, vezi bine trasatura insa ce faci dupa ce intepi? Trasatura aia o poti vedea fara probleme pe vant puternic si la vf lansetei.... oricum inca nu s-a intamplat sa nu vad trasatura din cauza vantului. I timp oricum vor apare multe chestii din astea ciudate pentru semnalizare, pentru nadire, pentru lansare etc. toate acestea sunt insa pentru "pescari" si nu pentru pesti!
doar viermele si nada sant pentru pesti, restul...pentru pescari

claudiue
Mesaje: 271
Membru din: Joi Aug 21, 2014 2:15 pm
Localitate: Bucuresti

Re: intrebare

Mesajde claudiue » Mar Dec 12, 2017 3:27 pm

Nada pentru pescuit la feeder sau pescuit cu feeder?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


kemahaw
Mesaje: 82
Membru din: Mie Mai 20, 2015 6:54 am

Re: intrebare

Mesajde kemahaw » Mar Dec 12, 2017 4:12 pm

Ma insel eu sau am vazut la copca pe sarulesti cativa baieti pescuind cu swingtip?

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: intrebare

Mesajde CISMAS » Mar Dec 12, 2017 4:57 pm

Nada pentru pescuit la feeder sau pescuit cu feeder?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
nu conteaza, multa si buna sa fie :lol: :lol:
pestele habar n'are ce face(vrea)...pescarul...nici macar nu stie ca vrea sa-l prinda :lol:
cred ca cel mai incantat at fi sa I-o dea cu galeata si fara nici in carlig prin preajma :twisted:
Ultima oară modificat Mar Dec 12, 2017 5:03 pm de către CISMAS, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: intrebare

Mesajde sorinhc » Mar Dec 12, 2017 5:01 pm

Ia uite ce face baiatul asta aici, se ia o undita oarecare se taie ..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=mB-5k1Xew-Y
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

claudiue
Mesaje: 271
Membru din: Joi Aug 21, 2014 2:15 pm
Localitate: Bucuresti

Re: intrebare

Mesajde claudiue » Mar Dec 12, 2017 10:09 pm

Ma intreb cum arunca cu ea asa?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Avatar utilizator
pivo
Mesaje: 250
Membru din: Mar Mar 21, 2017 11:09 pm

Re: intrebare

Mesajde pivo » Mar Dec 12, 2017 10:58 pm

Ma intreb cum arunca cu ea asa?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Smecheria asta am vazut-o acum vre-o 5 ani. Nu e nimic taiat(la cele originale) ci e vorba despre o articulatie a varfului care pusa intr-o anumita pozitie se comporta ca un vf normal si poti lansa cu usurinta insa nu cu forta si cu greutatea suportata de o lanseta feeder normala iar dupa ce ai asezat batil pe suport, se trage de articulatie( ceva de genul paielor pentru bauturi cu articulatie) si varful devine mobil.
Cele mai bune locuri de pescuit le alege intotdeauna pestele!

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: intrebare

Mesajde sorinhc » Mie Dec 13, 2017 9:25 am

Smecheria asta am vazut-o acum vre-o 5 ani. Nu e nimic taiat(la cele originale) ci e vorba despre o articulatie a varfului care pusa intr-o anumita pozitie se comporta ca un vf normal si poti lansa cu usurinta insa nu cu forta si cu greutatea suportata de o lanseta feeder normala iar dupa ce ai asezat batil pe suport, se trage de articulatie( ceva de genul paielor pentru bauturi cu articulatie) si varful devine mobil.
Adica te plimbi dupa fiecare lansare sa tragi de ala ca sa .... groaznic :lol: :lol: :lol: .
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(


Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori