World Feeder Championship - Gent 2015

Moderatori: sorinhc, ticairlandezu

Avatar utilizator
Catalin Gurau
Mesaje: 273
Membru din: Lun Dec 29, 2014 10:11 pm
Localitate: București

Re: World Feeder Championship - Gent 2015

Mesajde Catalin Gurau » Joi Iul 16, 2015 11:32 am

Nenea Tica dar de echipamentele folosite ce ne poti povesti? Ma refer la lansete, mulinete.. Mulțumesc!
WIN!

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: World Feeder Championship - Gent 2015

Mesajde sorinhc » Joi Iul 16, 2015 12:27 pm

Daca m-a faci sa inteleg despre ce "tehnici de aruncare" vorbesti raspund cu placere ;)
Nu m-am exprimat eu corect :oops: . Eram curios sa stiu daca s-au folosit "artificii" de genul aruncarii facute de Benzar cu varful in apa. Hai ca intelegi tu :twisted: .

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: World Feeder Championship - Gent 2015

Mesajde catalin232 » Joi Iul 16, 2015 3:06 pm

Asta cu 15m masurati de la varf la cosulet e tare de tot. Si cum masoara ei daca nu esti clipsat? Tarasc de fir din apa ? Taie firul de la varf si apoi se apuca sa masoare ? :) :) :)

ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: World Feeder Championship - Gent 2015

Mesajde ticairlandezu » Joi Iul 16, 2015 4:09 pm

Daca m-a faci sa inteleg despre ce "tehnici de aruncare" vorbesti raspund cu placere ;)
Nu m-am exprimat eu corect :oops: . Eram curios sa stiu daca s-au folosit "artificii" de genul aruncarii facute de Benzar cu varful in apa. Hai ca intelegi tu :twisted: .

;)

Personal demult nu am mai vazut pe cineva sa arunce si sa astepte caderea cosuletului pe fund, cu varful nescufundat :roll: ...poate pentru tine e un "artificiu" sau ceva "ciudat"....dar la acest nivel e o normalitate ;) :lol: :lol:

ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: World Feeder Championship - Gent 2015

Mesajde ticairlandezu » Joi Iul 16, 2015 4:14 pm

Nenea Tica dar de echipamentele folosite ce ne poti povesti? Ma refer la lansete, mulinete.. Mulțumesc!
Eu zic ca au fost de toate pentru toti ;) Fiecare dupa puterea lui de cumparare sau dupa sponsori ;) Intind totusi sa cred ca au fost "destule" TDR-uri ;)

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: World Feeder Championship - Gent 2015

Mesajde sorinhc » Joi Iul 16, 2015 5:05 pm

Personal demult nu am mai vazut pe cineva sa arunce si sa astepte caderea cosuletului pe fund, cu varful nescufundat :roll: ...poate pentru tine e un "artificiu" sau ceva "ciudat"....dar la acest nivel e o normalitate ;) :lol: :lol:
Tare greu cu Tovarasul Tica! Daca eram in "era neagra" si trimiteam inchizitia pe el tot nu spunea nimic !!! :lol: :lol: :lol: Cum sa o mai dam cu Tovarasu ca nu zice nimic, evaziv si atat! Noi vream detalii si primim manevre evazive !

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: World Feeder Championship - Gent 2015

Mesajde admin » Joi Iul 16, 2015 6:19 pm

Intr-o poza de pe FB, ringer avea dupa curatare 11 TDR-uri si 1 TDx si spunea ca a avaut pregatite 9 lansete insa colegii lui au avut cate 14. tot el spune ca 4 din cei 5 din echipa folosesc mulinetele astea...dar stai ca dau un print screen..
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Zapy
Mesaje: 7
Membru din: Dum Apr 06, 2014 7:51 am

Re: World Feeder Championship - Gent 2015

Mesajde Zapy » Joi Iul 16, 2015 6:52 pm

https://www.youtube.com/watch?v=yX39J_YyKbs


Cred ca atituidinea de invingator nu ar fi trebuit sa lipseasca totusi.....pe langa bani. Aici cred ca avem carente mari....

RaresB
Mesaje: 42
Membru din: Dum Ian 04, 2015 10:56 am
Localitate: Cluj Napoca

Re: World Feeder Championship - Gent 2015

Mesajde RaresB » Mie Iul 29, 2015 9:58 am

Daca m-a faci sa inteleg despre ce "tehnici de aruncare" vorbesti raspund cu placere ;)
Nu m-am exprimat eu corect :oops: . Eram curios sa stiu daca s-au folosit "artificii" de genul aruncarii facute de Benzar cu varful in apa. Hai ca intelegi tu :twisted: .

;)

Personal demult nu am mai vazut pe cineva sa arunce si sa astepte caderea cosuletului pe fund, cu varful nescufundat :roll: ...poate pentru tine e un "artificiu" sau ceva "ciudat"....dar la acest nivel e o normalitate ;) :lol: :lol:
Poti vedea in filmarea asta https://vimeo.com/134311905 zic eu destul de multe anormalitati :).


Înapoi la “Concursuri de pescuit internationale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori