Campionatul mondial pescuit la feeder Portugalia 2017

Moderatori: sorinhc, ticairlandezu

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Campionatul mondial pescuit la feeder Portugalia 2017

Mesajde catalin232 » Dum Iun 25, 2017 7:17 am

Rezultatele dupa prima mansa , atat generale cat si individuale la Campionatul Mondial de Pescuit la Feeder 2017 - Portugalia .

Romania a avut un rezultat bun comparativ cu echipe puternice , respectiv echipa Angliei , multipla campioana mondiala fiind despartita de echia Romaniei de doar 1 punct la general .

Din pacate ne-am apropiat de ei atunci cand rezultatul englezilor nu a fost unul stralucit , in teorie , diferenta mare de puncte dintre primele 3 clasate si Anglia / Romania face ca doar un miracol sa urce una din cele 2 echipe pe primele trepte ale podium-ului .

Oricum ar fi , baietii au pescuit excelent in prima mansa , chiar daca pista nu este egala si locurile ocupate in stand nu au fost cele mai bune , exista o strategie , exista o disciplina si se vede ca toti trag in aceeasi directie.

Speram la un rezultat de exceptie azi, in mansa a 2-a ! Hai Romania !
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul mondial pescuit la feeder Portugalia 2017

Mesajde sorinhc » Dum Iun 25, 2017 10:36 am

in teorie , diferenta mare de puncte dintre primele 3 clasate si Anglia / Romania face ca doar un miracol sa urce una din cele 2 echipe pe primele trepte ale podium-ului .
Deci teoretic Italia va castiga ? :shock:

HAI ROMANIA !
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Campionatul mondial pescuit la feeder Portugalia 2017

Mesajde catalin232 » Dum Iun 25, 2017 12:21 pm

in teorie , diferenta mare de puncte dintre primele 3 clasate si Anglia / Romania face ca doar un miracol sa urce una din cele 2 echipe pe primele trepte ale podium-ului .
Deci teoretic Italia va castiga ? :shock:

HAI ROMANIA !
Daca nu dadea ploaie azi dimineata pe pista ( si a dat .. de au inceput cu 1 ora mai tarziu pescuitul ) as fi putut spune ca da , Italia putea castiga. Dar .. cu ploaia de azi si faptul ca au cel putin 2 pescari pe mijloc de sector , e posibil ca Italia sa nu prinda podium :D ...

Asta din cauza ca e foarte mult bradis in maluri care curge ( probabil a crescut putin si debitul raului ) , pescuitul la oblete fiind mult ingreunat. Neputand pescui la oblete in conditii bune , s-a zis cu un pescuit de siguranta , la pastrat puctele din prima mansa , trebuie sa iasa la joc pe peste mare :D .... Vedem... o sa fie cu rasturnari frumoasa de situatie azi :D si toate datorate unei " banale" ploi :) :) :)

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Campionatul mondial pescuit la feeder Portugalia 2017

Mesajde catalin232 » Dum Iun 25, 2017 12:36 pm

Tragerea la sorti mansa 2 , Campionatul Mondial de pescuit la Feeder Protugalia 2017

Radu Prisacaru e bine se pare ( cel putin din ce se vede ) are 1 ieri , e posibil sa faca si azi , daca locul pe care il pescuie tine peste. In rest , au cam monopolizat ai nostri mijlocul sectoarelor :( ... si Italienii au cam tras cu stanga , tot spre centrul sectoarelor , asa ca au ceva motive in "plus" sa pice in cap ... Cum am spus , mari surprize or sa fie dupa ziua de azi :D
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Campionatul mondial pescuit la feeder Portugalia 2017

Mesajde catalin232 » Dum Iun 25, 2017 5:24 pm

Bravo Bodea Marius ! Avem un nou CAMPION MONDIAL la individual pe anul 2017 BOOOOOOOOOOODEEEEEAAAAAAAAA MAAAAAAAARIUUUUUUS ! ! !

ramadri
Mesaje: 228
Membru din: Vin Apr 29, 2016 6:33 pm

Re: Campionatul mondial pescuit la feeder Portugalia 2017

Mesajde ramadri » Dum Iun 25, 2017 5:41 pm

Baaaa ma uitam inca la cantarire....

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Campionatul mondial pescuit la feeder Portugalia 2017

Mesajde catalin232 » Dum Iun 25, 2017 5:52 pm

Baaaa ma uitam inca la cantarire....

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
I`m that fast :D

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Campionatul mondial pescuit la feeder Portugalia 2017

Mesajde catalin232 » Dum Iun 25, 2017 7:55 pm

In primul rand un rezultat exceptionat facut de baietii din Echipa Romaniei si mai apoi felicitari Romaniei ca natiune pentru locul ocupat ( pentru ca rezultatul este al Romaniei numai cand este bun , stim cu totii ce se intampla cand e un rezultat slab ) ...

Avem asadar :

Campion Mondial la Individual - > Bodea Marius
Locul 2 la general pe Echipe ( Romania a luat argintul ) !!!!!
Si Bronz la individual -> Radu Prisacariu !

Bravo Baieti , pot spune ca este cel mai bun rezultat pe care l-a facut Romania in pescuitul stationar de prin 70` incoace si in mod cert, cel mai bun rezultat pe disciplina Feeder ! Toata stima si respectul , asteptam sa revina in tara , sa se trezeasca din betia momentului de glorie ( merita betia din plin ca au muncit ) si apoi sa aflam ceva picanterii !

Am spus azi dimineata ca vor fi rasturnari grozave , dar nici prin gand nu imi trecea ca asta va fi cea mai frumoasa rasturnare posibila pentru noi.
Am mai spus si de italieni ca or sa iti mentina pozitia din prima mansa cu greu si asa a fost .. au facut cel mai slab rezultat din primele 4 echipe clasate .... asadar , ziua de ieri ( muncita , logic) i-a mentinut pe pozitie, altfel erau la garla .... ! Au avut de unde sa scada ! Bravo si lor , Italiei ! ! ! Noua Campioana Mondial la Pescuit la Feeder !

ramadri
Mesaje: 228
Membru din: Vin Apr 29, 2016 6:33 pm

Re: Campionatul mondial pescuit la feeder Portugalia 2017

Mesajde ramadri » Dum Iun 25, 2017 8:11 pm

M-am uitat la premiere si vad Serbia pe podium pe locul 3, dar din tabele Germania e pe 3??

Oricum, un rezultat enoooorm...nu-mi vine sa cred. M-am uitat la toate feedurile live ale celor de la Preston... si era asa de amuzant sa ii vezi cum tot ziceau Romania... ei tot sperau ca le iese campionul.
Bravo, un rezultat superb

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


CAI99
Mesaje: 246
Membru din: Dum Noi 09, 2014 10:42 am
Localitate: Bucuresti-Berceni

Re: Campionatul mondial pescuit la feeder Portugalia 2017

Mesajde CAI99 » Dum Iun 25, 2017 8:38 pm

Sal!!! Felicitari întregii echipe Bravos. RESPECT !!!


Înapoi la “Concursuri de pescuit internationale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori