Campionatul mondial pescuit la feeder Portugalia 2017

Moderatori: sorinhc, ticairlandezu

Ionescu Marian
Mesaje: 112
Membru din: Dum Noi 16, 2014 11:21 am

Re: Campionatul mondial pescuit la feeder Portugalia 2017

Mesajde Ionescu Marian » Dum Iun 25, 2017 9:08 pm

Un rezultat foarte bun pentru echipa Romaniei !

Felicitari concurentilor, capitanilor, rezervelor, sponsorilor , ce mai ,felicitari tuturor !!!

BRAVO ROMANIA !

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Campionatul mondial pescuit la feeder Portugalia 2017

Mesajde CISMAS » Dum Iun 25, 2017 9:23 pm

M-am uitat la premiere si vad Serbia pe podium pe locul 3, dar din tabele Germania e pe 3??

Oricum, un rezultat enoooorm...nu-mi vine sa cred. M-am uitat la toate feedurile live ale celor de la Preston... si era asa de amuzant sa ii vezi cum tot ziceau Romania... ei tot sperau ca le iese campionul.
Bravo, un rezultat superb

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
felicitari tuturor, felicitari MARIUS, felicitari RADU si in primul rand echipei, atat concurenti cat si celorlalti din jurul echipei care au facut posibil asa ceva
ARGINTUL PE ECHIPE MI SE PARE CEVA EXTRAORDINAR!

Tibi, ia-l si pe Sorin HC si veniti si voi LA FEEDER :lol: MERITA!
Asta e sport extrem nu...placere tihnita
Acum ca avem toate metalele (in medalii) posibile poate facem de o emulatie sa vina cat mai multi pescari buni in...sport

Catalin, oarecum ca gazde, la Sarulesti trebuie sa-i cinstim cu o bere pe baieti, asta daca pana atunci se trezesc din ...PALINCI fara numar... :lol: :lol: :lol:
Ultima oară modificat Dum Iun 25, 2017 9:32 pm de către CISMAS, modificat 1 dată în total.

biroena
Mesaje: 91
Membru din: Mie Oct 19, 2016 10:34 pm

Re: Campionatul mondial pescuit la feeder Portugalia 2017

Mesajde biroena » Dum Iun 25, 2017 9:30 pm

Un rezultat incredibil , felicitări tuturor , ambasadorii pescuitului românesc


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul mondial pescuit la feeder Portugalia 2017

Mesajde sorinhc » Dum Iun 25, 2017 9:58 pm

Super tare ! Bravo ! Felicitari la toti in egala masura ! Nu am apucat sa urmaresc pt ca sunt in CO ..... ce sa ma zic .... nu mai am cuvinte.


Sent from my iPhone using Tapatalk
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Campionatul mondial pescuit la feeder Portugalia 2017

Mesajde catalin232 » Lun Iun 26, 2017 12:13 am

Iata si clasamentul general oficial pe echipe si individual
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Avatar utilizator
pivo
Mesaje: 250
Membru din: Mar Mar 21, 2017 11:09 pm

Re: Campionatul mondial pescuit la feeder Portugalia 2017

Mesajde pivo » Lun Iun 26, 2017 2:13 pm

Romania a avut un rezultat bun comparativ cu echipe puternice , respectiv echipa Angliei , multipla campioana mondiala fiind despartita de echia Romaniei de doar 1 punct la general .
Din pacate ne-am apropiat de ei atunci cand rezultatul englezilor nu a fost unul stralucit , in teorie , diferenta mare de puncte dintre primele 3 clasate si Anglia / Romania face ca doar un miracol sa urce una din cele 2 echipe pe primele trepte ale podium-ului .
Oricum ar fi , baietii au pescuit excelent in prima mansa , chiar daca pista nu este egala si locurile ocupate in stand nu au fost cele mai bune , exista o strategie , exista o disciplina si se vede ca toti trag in aceeasi directie.

Speram la un rezultat de exceptie azi, in mansa a 2-a ! Hai Romania !
Iata ca miracolul s-a produs! Desi diferenta mare de puncte dupa prima mansa dintre primele clasate si Romania ne faceau sa nu credem ca e posibil un loc pe podium, iata ca s-a putut! iar faptul ca am depasit Anglia, Germania, Belgia sau Ungaria spune f. multe despre aceasta ecipa. Chiar daca unii vor sustine ca nu a fost cea mai stralucita prezenta a lor la un capionat mondial, asta e deja can-can.... Pentru un mondial te pregatesti cat poti tu de bine. faptul ca nu ai rezultate e si datorita oponentilor. Iar anul acesta, oponentii au fost prea buni pentru Anglia, Germania, Olanda, etc.... si printre oponenti era si ROMANIA. care a fost prea buna pentru ei. Asta este important. Multumim baieti, Bravo Marius, bravo Radu, bravo ROMANIA, bravo Luci pentru felul in care ai reusit sa-i coordonezi si sa-i motivezi! Bravo baieti! Medaliile si rezultatul este al intregii echipe!
Cele mai bune locuri de pescuit le alege intotdeauna pestele!

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Campionatul mondial pescuit la feeder Portugalia 2017

Mesajde CISMAS » Lun Iun 26, 2017 3:07 pm

Pe locul 23 este un pescar Irlandez, M. Buchwalder care a prins in prima mansa 390 pesti (3.201 kg), deci o medie de 8 gr./peste :o
obletii lui Claudiu de acum doi ani la Galdau, au fost mai mari... :twisted:

biroena
Mesaje: 91
Membru din: Mie Oct 19, 2016 10:34 pm

Re: Campionatul mondial pescuit la feeder Portugalia 2017

Mesajde biroena » Lun Iun 26, 2017 3:54 pm

Italia a castigat pe obletii din prima mansa


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk

ramadri
Mesaje: 228
Membru din: Vin Apr 29, 2016 6:33 pm

Re: Campionatul mondial pescuit la feeder Portugalia 2017

Mesajde ramadri » Lun Iun 26, 2017 4:13 pm

Ma uit si rad ca curca beata ...Romania are cei mai putini pesti in top 22 (mai departe nu am analizat). Totodata am urmarit live mai toate feedurile de pe fb si pot spune ca au avut mareeee noroc englezoii ca au luat 2... meritul lui Prisacaru este la fel de mare... a pierdut poate 2-ul la 2, 3 pesti. Foarte tare performanta.... si pe mine unul nu ma intereseaza ca Romania a castigat pe performantele slabe ale altora...a castigat in concurs acolo unde trebuia si cand trebuia in aceleasi conditii ca toti ceilalti. E un rezultat imens si sper sa li se recunoasca meritul cand se intorc.
Cat de frumos ar fi sa primeasca si ei un contract de sponsorizare de la un mamut ca Preston.

@Cismas, daca la mine te gandeai cu concursurile...mi-ar place... chiar mult...dar din pacate nu e de mine...nu le pot sustine din lipsa de timp si finante.
Poate de asta ma si bucur atat pentru echipa noastra, pentru ca imi dau seama ce presupune sa participi la un concurs. Mare pacat si de alti pescari foarte buni de-ai nostrii care si ei se confrunta cu realitatea asta cruda

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Campionatul mondial pescuit la feeder Portugalia 2017

Mesajde catalin232 » Lun Iun 26, 2017 5:10 pm

Pe locul 23 este un pescar Irlandez, M. Buchwalder care a prins in prima mansa 390 pesti (3.201 kg), deci o medie de 8 gr./peste :o
obletii lui Claudiu de acum doi ani la Galdau, au fost mai mari... :twisted:
Au fost mai mici ,. 5 gr / peste ;)


Înapoi la “Concursuri de pescuit internationale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator