CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Competiția vârfurilor colorate

Moderator: sorinhc

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde CISMAS » Mie Apr 22, 2015 12:56 pm

Eu zic ca daca tot santem acolo sa facem si o mansa de noapte, poate asa o sa vedem si mustaciosi

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde admin » Mie Apr 22, 2015 3:20 pm

Domn Cismas, si eu as zice sa nu puncteze crapul, dar ramanem amandoi cu zisul. Asta pentru ca regulile sunt cam scrise deja.

Imi permit sa reiterez cateva dintre ele, care in cadrul unor discutii amicale din ultimile zile mi-au parut neintelese /necunoscute de catre partenerii de conversatie.
Limitarile sunt cele standard de tip fips-cips si inseamna pe scurt: fara pelete, in nada sau ca momeala, fara pasta, boillies sau artificiale.
Pescuit doar cu cosuletul,(deci nu cu metod), lungimea minima a strunei este de 50 cm masurat de la baza cosuletului.
Fara opritor deasupra cosuletului, acesta trebuie sa poata culisa liber pe tot firul .
Carlig maxim marimea 10, montura simpla , fara fir de par, fara inele de latex, etc.

Cantitatea de momeala admisa:
2, 5 litri per mansa - inseamna 2 cutii de genul Maggiboxde la drennan in care sa intre tot ce inseamna: seminte (incluzand aici porumb ,canepa, arpacas etc) , viermi, rame, larve, fui. Rugamintea este sa acordati atentie si sa nu existe "surprize" la verificare. Nu e voie sa fie in stand nimic in plus.

ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde ticairlandezu » Mie Apr 22, 2015 3:32 pm

Atentie Claudiu ca ai bagat la nada vie si semintele de tot felu...alea intra la gramada cu nada si pietrisu la cei 12l ;)

p.s. nada vie e tot ce misca :lol:

Avatar utilizator
mihai_ace
Mesaje: 315
Membru din: Sâm Noi 08, 2014 9:56 am

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde mihai_ace » Mie Apr 22, 2015 4:23 pm

Are dreptate domnu Tica,iar in regulamentul de la pag 1 se vorbeste de 15l / mansa si 2,5 l cea vie.Berea intra la aditivi???

manaila florentin
Mesaje: 82
Membru din: Joi Noi 06, 2014 9:18 pm
Localitate: Braila
Contact:

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde manaila florentin » Mie Apr 22, 2015 4:27 pm

nu...berea intra la supozitoare :lol: nu stii ca nu ai voie cu bauturi alcoolice in stand?trebe derogare de la medic...

Avatar utilizator
mihai_ace
Mesaje: 315
Membru din: Sâm Noi 08, 2014 9:56 am

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde mihai_ace » Mie Apr 22, 2015 4:42 pm

nu...berea intra la supozitoare :lol: nu stii ca nu ai voie cu bauturi alcoolice in stand?trebe derogare de la medic...
:grin::grin:

Sent from my U8655-1 using Tapatalk 2

Avatar utilizator
sirbu mihai
Mesaje: 456
Membru din: Joi Apr 17, 2014 9:39 pm
Localitate: Bucuresti-Berceni

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde sirbu mihai » Mie Apr 22, 2015 5:02 pm

Misule, berea merge dupa concurs. Daca muncesti bei, daca nu...mananci :lol:
CS APS

ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde ticairlandezu » Mie Apr 22, 2015 5:12 pm

Are dreptate domnu Tica,iar in regulamentul de la pag 1 se vorbeste de 15l / mansa si 2,5 l cea vie.Berea intra la aditivi???Imagine
In primul rand Mihai, nu-s "domnul Tica" sunt Tica si atat....asta pentru toata lumea(sa'nteles)...si apoi cum sa n-am dreptate :shock: ...eu tot timpul am dreptate :twisted: :lol: :lol: ...99% :roll: :oops: (sa'nteles) :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

In alta ordine de idei, daca e asa cum zice Cata...ca nada nu prea conteaza, daca-i dulce sau sarata...atunci eu spun ca nada de fapt nu va conta deloc ;) (desi eu personal as merge pe una dulce in anotimpul asta)...ci va conta nada vie!!!!!...dar mai ales cum sunt gestionata cele 2,5l de nada vie dea lungul mansei ;) (cine va avea 2,5l/mansa). Cine va stii sa o faca bine, va avea castig de cauza ;) ....asa decretez eu :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

p.s. Haide Steaua!!!! :lol:

sebastian
Mesaje: 40
Membru din: Mie Noi 19, 2014 9:38 am
Localitate: bucuresti

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde sebastian » Mie Apr 22, 2015 5:17 pm

Vine cineva de vineri seara????? :)

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde CISMAS » Mie Apr 22, 2015 6:00 pm

nu...berea intra la supozitoare :lol: nu stii ca nu ai voie cu bauturi alcoolice in stand?trebe derogare de la medic...
nu-I nimic, o tinem langa stand
daca nu sant sperante sa vedem mustaciosi, o sa ne multumim cu ...mustata lui Vasile :) :) :)


Înapoi la “Concursuri de pescuit la feeder - din Romania”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 34 vizitatori