CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Competiția vârfurilor colorate

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde catalin232 » Mar Mai 12, 2015 5:36 pm

Eu sunt de acord cu propunerea lui Marian Besliu, sa nu puncteze crapul sau ciortanul. :)

Pescuitul intre manse ar trebui sa fie interzis, nu este corect sa continui nadirea unui stand in detrimentul celorlalte. Asta pe langa eventualele teste pe care poti sa le faci, teste pe care nu le-ai putut face in timpul antrenamentului oficial.
In mod evident ca va exista un program dupa care se va pescui in antrenament iar dupa terminarea manselor se va sista si pescuitul. Intrebarea care se punea se referea in principal la antrenament ... daca exista vreo restrictie si am stabilit ca din partea administratiei nu exista asa ceva... se poate pescui de la 7 dimineata la 5 seara... depinde de organizator daca mansa de antrenament va tine pana la 17:00 sau mai putin.

La interzicerea Crapului si altor specii ca si pesti punctabili nu ai cum sa umbli, nu exista asa ceva in regulament, mai mult decat atat, nu vad de ce a punctat crapul pe Greaca si nu poate puncta pe oricare alta balta. Pe magura 9 il scoatem si acolo ? :lol: :lol: :lol: Asta deja e caterinca ;)

claudiue
Mesaje: 271
Membru din: Joi Aug 21, 2014 2:15 pm
Localitate: Bucuresti

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde claudiue » Mar Mai 12, 2015 6:44 pm

Un concurs separat (nu etapa APS) numai pe caras pe Măgura ar fi super interesant!!! ;)

Sent using Tapatalk

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde catalin232 » Mar Mai 12, 2015 7:18 pm

Un concurs separat (nu etapa APS) numai pe caras pe Măgura ar fi super interesant!!! ;)

Sent using Tapatalk
Da .. cred ca s-ar castiga cu o bucata toate cele 3 locuri .. un fel de Fundulea 2 Reloaded ! :lol: :lol: :lol: :lol:

mrvily
Mesaje: 615
Membru din: Joi Apr 17, 2014 2:54 pm

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde mrvily » Mar Mai 12, 2015 8:03 pm

Ca sa lamurim lucrurile.
1.Poate participa si stef la concurs dar nu puncteaza in clasament, nu are cum ar da poeste cap clasamentul.
2. puncteaza toti pesti inclusiv sturionul asa cum a punctat peste tot in campionat toti pesti prinsi. mansa de antrenament va fi vineri de la ora sosiri pe balta pana la ora 17.00 dupa care nu se mai pescuieste.

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde catalin232 » Mar Mai 12, 2015 8:33 pm

Am vorbit cu Stefan si va fi " Special Guest" la etapa de la Polcesti. Va pescui alaturi de noi , i se vor cantari capturile dar nu va puncta in clasament ( nu va fi luat in calcul) . Pentru a nu iesi discutii, nu va avea voie sa traga Cap de Sector. Asadar, are handicap :D va trebui sa munceasca mai mult pentru un rezultat bun :twisted: :twisted: :twisted:

ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde ticairlandezu » Mar Mai 12, 2015 8:42 pm

Poate mai vorbesti cu Stefan sa participe la toate etapele campionatului, si atunci nu va fii nici o problema, pentru prima etapa va primi punctele pentru neparicipare...sigur vor fii si altii in aceeasi situatie si atunci nu mai conteaza ;)

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde catalin232 » Mar Mai 12, 2015 8:59 pm

Poate mai vorbesti cu Stefan sa participe la toate etapele campionatului, si atunci nu va fii nici o problema, pentru prima etapa va primi punctele pentru neparicipare...sigur vor fii si altii in aceeasi situatie si atunci nu mai conteaza ;)
Din pacate nu are timp de asa ceva indiferent cat de multa vointa are ..... a spus ca nici antrenament nu are cand sa faca si o sa vina direct la prima mansa :D Iti dai seama ce frustrant este sa administrezi Sarulesti-ul , sa iti placa sa pescuiesti si in acelas timp sa nu o poti face ? :) :) :)

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde CISMAS » Mie Mai 13, 2015 1:26 am

Eu sunt de acord cu propunerea lui Marian Besliu, sa nu puncteze crapul sau ciortanul. :)

Pescuitul intre manse ar trebui sa fie interzis, nu este corect sa continui nadirea unui stand in detrimentul celorlalte. Asta pe langa eventualele teste pe care poti sa le faci, teste pe care nu le-ai putut face in timpul antrenamentului oficial.
cred ca o joaca cu o undita usoara nu ar face rau nimanui
oricat de feederisti, crapari, spinningisti am fi, o ora cu o undita usoara ar fi distractia suprema si nici nu vad ce rau am face

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde CISMAS » Mie Mai 13, 2015 1:29 am

Am vorbit cu Stefan si va fi " Special Guest" la etapa de la Polcesti. Va pescui alaturi de noi , i se vor cantari capturile dar nu va puncta in clasament ( nu va fi luat in calcul) . Pentru a nu iesi discutii, nu va avea voie sa traga Cap de Sector. Asadar, are handicap :D va trebui sa munceasca mai mult pentru un rezultat bun :twisted: :twisted: :twisted:
ba din contra, sa fie in ambele manse cap de sector, ar echilibra sansele celorlalti, evident nu a celor care se bat pentru...lingura :lol: :lol: :lol:

lacul sarulesti
Mesaje: 17
Membru din: Mar Feb 10, 2015 11:41 am

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde lacul sarulesti » Joi Mai 14, 2015 6:51 am

Nu se va pescui intre sau dupa mansele de antrenament si/sau concurs...nu este normal/logic...concursul este concurs cu orele sale de desfasurare. Este normal sa puncteze crapul(cica este peste :) ).
Va multumesc ca ma primiti printre voi, sper sa pescui relaxat alaturi de voi. Un regulament unde gasesc va rog?
Numa`bine!


Înapoi la “Concursuri de pescuit la feeder - din Romania”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 53 vizitatori