CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Competiția vârfurilor colorate

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
RazvanFeeder
Mesaje: 898
Membru din: Vin Noi 07, 2014 1:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde RazvanFeeder » Lun Mai 18, 2015 10:14 pm

OK, multumesc ;)
APS Feeder Club

sebastian
Mesaje: 40
Membru din: Mie Noi 19, 2014 9:38 am
Localitate: bucuresti

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde sebastian » Mie Mai 20, 2015 6:17 pm

Salutare.
In antrenament se poate pescui cu 2 bete concomitent?????????

mrvily
Mesaje: 615
Membru din: Joi Apr 17, 2014 2:54 pm

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde mrvily » Joi Mai 21, 2015 4:05 pm

Nu stiu, la concursul celor de la Iasi eu m-am antrenat pe 2 vaduri concomitent deci cu doua bete, vom discuta cu Stefan si vom vedea daca e voie sau nu.

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde CISMAS » Dum Mai 24, 2015 6:35 pm

multumesc din suflet tuturor pentru atmosfera creata, multumesc lui Vasile pentru efortul depus, multumesc lui Stefan pentru tot ce a facut ca acest concurs sa se desfasoare in conditii optime
Vreau sa fac un autodenunt, ieri, in afara de cele doua iesiri sanctionate, am mai iesit de doua ori din stand
azi daca mai aveam doua - trei beri mai luam cateva advertismente
au trecut 60 de ani de cand ridicam doua degetele si ziceam "toa'sa vreau sa fac pipi", am lucrat multi ani sub presiune (in domeniul nuclear), acum lucrez sub o presiune si mai mare la o multinational, dar niciodata nu am cerut voie sa ma duc sa ma plimb cateva minute pe unde vreau, fara sa cer voie nimanui
va aigur ca la Galdau voi avea grija sa nu duc lipsa de bere si sa o beau cand am eu chef nu cand vrea cineva
daca vroiam sa iau ceva interzis fiti sguri ca asteptam sa se duca arbitrul in celalalt capat
nu aveam de ce sa trisez cu ceva, nu am venit nici sa castig un Campionat Mondial , nici vreun premiu de mii de roni, am venit sa invat, sa ma simt bine, sa beau o bere cand vreau eu, nu cand mi se da voie
dupa acest autodenunt, vreau sa stiu daca la Galdau pot sa pescuiesc in concurs sau alaturi cu copii, ma voi simti la fel de bine

o seara buna si inca odata multumesc tuturor

mrvily
Mesaje: 615
Membru din: Joi Apr 17, 2014 2:54 pm

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde mrvily » Dum Mai 24, 2015 8:03 pm

Imagine

Avatar utilizator
mihai_ace
Mesaje: 315
Membru din: Sâm Noi 08, 2014 9:56 am

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde mihai_ace » Dum Mai 24, 2015 8:13 pm

Felicitari participantilor !!!!

Sent from my U8655-1 using Tapatalk 2

mrvily
Mesaje: 615
Membru din: Joi Apr 17, 2014 2:54 pm

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde mrvily » Dum Mai 24, 2015 8:14 pm

Aveti atasat mai sus clasamentul cu mentiunea ca Stefan nu a punctat in clasament.

Nea Cismas, ai inteles gresit tot ce sa intamplat, Daca de comun acord am hotarat toti ca vom respecta un regulament il vom respecta. Nu va impune nimeni cand si nici cata bere sa beti doar ca trebuie sa o luati cu dumneavoastra in stand inainte sa inceapa concursul.In rest nu va trimite nimeni la Copii dar avem pretentia daca concurati alaturi de noi sa respectati aceleas reguli care le respectam si noi.
Va multumesc de intelegere!

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde CISMAS » Dum Mai 24, 2015 8:57 pm

Vasile, cred ca sant destul de copt la minte sa inteleg niste reguli si sa le respect, dar privitor la regulament acolo scrie clar ca nu e voie sa "parasesti standul" nu "sa nu te vada arbitrul ca parasesti standul"
in regulament sant multe reguli privitoare la pescuit , nu la prosti, ( am vazut multi care s-au dus sa-si ia berea de la masina, in regulament nu se specifica ca au voie daca nu-i vede arbitrul),de respectat care trebuiesc verificate, de exemplu
- carligul mai mari de 10, a fost verificat cineva ? eu nu
- distanta dintre cosulet si carlig mai mare de 50 cm, a fost verificat cineva / eu nu
- interzis firul de par, a fost verificat cineva ? eu nu
daca in regulament scrie ca daca se prinde un sturion sau un crap trebuie cantarit imediat si eliberat, de ce nu era pregatit cantarul si a trebuit sa strige Mihai de mai multe ori ca sta degeaba si nu vine cantarul
cum sa tin Berea langa mine in stand, in soare, ca nu aveam voie cu genti langa noi?
nu-ti cer sa-mi dai dreptate, ca doar n-o sa ti cu mine, dar hai sa lasam prostiile si sa ne simtim bine, sa avem grija de respectarea regulilor de pescuit
cand o sa avem premii mari, te asigur ca as gasi multe rmetode de frauda, fara sa pot fi prins, dar nu e cazul, nu voi participa niciodata la concursuri cu premii
vreau sa pescuiesc cinstit, sa invat si sa ma simt bine

Avatar utilizator
Razvan Pop
Mesaje: 147
Membru din: Lun Noi 10, 2014 7:12 pm

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde Razvan Pop » Dum Mai 24, 2015 9:08 pm

Doar un lucru am de zis, participarea la concurs inseamna asumarea regulamentului.

Eu zic sa fim constructivi, nu sa dezbatem ce a facut sau nu arbitrul.


Sent from my iPhone using Tapatalk

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde CISMAS » Dum Mai 24, 2015 9:17 pm

Razvan, ce inseamna sa respecti o lege (regulament), sa-l respecti atunci cand te vede cineva, sau SA-L RESPECTI pur si simplu ?
de exemplu , a respecta viteza legala e valabil acolo unde e radar, sau in general ?, eu nu am fost primul care m-am dus dupa o bere (singura pe care o aveam)


Înapoi la “Concursuri de pescuit la feeder - din Romania”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori