Turneul SOCEC.NET la pescuit sportiv

Competiția vârfurilor colorate

Moderator: sorinhc

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Turneul SOCEC.NET la pescuit sportiv

Mesajde CISMAS » Joi Oct 01, 2015 9:29 am

interesanta initiativa. o sa o sustin prin...prezenta.
Claudiu,
indirect se intelege ca nu sustii regalul APS de la Murighiol :twisted: :lol: :twisted: :lol:
Pana la urma, cred ca incet, incet, FANE incearca o inregimentare a....

diaconitapetru
Mesaje: 86
Membru din: Lun Noi 10, 2014 11:19 am

Re: Turneul SOCEC.NET la pescuit sportiv

Mesajde diaconitapetru » Joi Oct 01, 2015 9:49 am

E open...vine cine vrea....nu s-a stiut de suprapunere cu regalul APS

bebe mega
Mesaje: 54
Membru din: Joi Ian 22, 2015 9:27 pm

Re: Turneul SOCEC.NET la pescuit sportiv

Mesajde bebe mega » Joi Oct 01, 2015 3:42 pm

Poate prin mai multe initiative de acest gen vom reusi sa trecem peste orgoliile personale sau interesele meschine ale unor Gica/Contra. Initiativa merita aplaudata si de ce nu, sustinuta prin prezenta.La Chisinau am fost cu totii prieteni si nu a contat ca unii erau de la FRPS sau APS sau de la :evil: in praznic. Regret ca nu pot participa dar nu e ultimul concurs sper. La mai multe :) :) !

Ionescu Marian
Mesaje: 112
Membru din: Dum Noi 16, 2014 11:21 am

Re: Turneul SOCEC.NET la pescuit sportiv

Mesajde Ionescu Marian » Joi Oct 01, 2015 4:49 pm

E open...vine cine vrea....nu s-a stiut de suprapunere cu regalul APS

La etapa din 17.10.2015 ma inscriu ....Ionescu Marian !

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Turneul SOCEC.NET la pescuit sportiv

Mesajde admin » Joi Oct 01, 2015 8:15 pm

Da Marian. Asa cum am anuntat inca de la incheierea concursului de pe Magura. Vasile stia (si cred ca si tu si cam toti care au avut urechi sa auda stiau) ca nu vin la Regal la Murighiol.Din multiple motive , nesecrete (Vineri pe 9 am un examen ce dureaza pana dupa amiaza, nu am ARBDD-ul si nu vreau sa il fac pt 3 zile, costurile deplasarii , cazarii etc sunt cam mari pentru buzunarul meu in conditiile date). Cat despre "insinuare", cred ca am sustinut campionatul APS-ului 5 ani de la prima etapa asa ca... haide sa discutam de concursul la care se refera topicul acesta :).

D-le Diaconita, ne puteti da, va rog, localizarea mai exacta pe canal si mai multe detalii despre acces? Se campeaza de sambata pe duminica?

Avatar utilizator
RazvanFeeder
Mesaje: 898
Membru din: Vin Noi 07, 2014 1:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: Turneul SOCEC.NET la pescuit sportiv

Mesajde RazvanFeeder » Joi Oct 01, 2015 9:58 pm

E open...vine cine vrea....nu s-a stiut de suprapunere cu regalul APS
Mai cititi si voi forumurile si gasiti lista tuturor concursurilor de feeder prin amabilitatea D-lui Alin Teodorescu ;) :
viewtopic.php?f=3&t=14358
APS Feeder Club

ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: Turneul SOCEC.NET la pescuit sportiv

Mesajde ticairlandezu » Vin Oct 02, 2015 10:02 am

Poate prin mai multe initiative de acest gen vom reusi sa trecem peste orgoliile personale sau interesele meschine ale unor Gica/Contra. Initiativa merita aplaudata si de ce nu, sustinuta prin prezenta.La Chisinau am fost cu totii prieteni si nu a contat ca unii erau de la FRPS sau APS sau de la :evil: in praznic. Regret ca nu pot participa dar nu e ultimul concurs sper. La mai multe :) :) !
Crezi ca are cineva ceva contra unei federatii normale....NU...ci doar cu niste indivizi, bolnavi pshihic, instalati in fruntea acesteia ;) . Uite ultima declaratie prezidentiala, pe care o poti citi de pe site-ul federal :

" Acum, când lucrurile s-au clarificat, este necesară o minimă reparaţie atât pentru pescuitul de competiţie, cât şi pentru pescarii sportivi, care atâta vreme nu au avut ocazia să se manjfeste din cauza acestor uzurpatori. Personal vor solicita Adunării Generale a federaţiei acceptul de a cere CIPS, pe lângă afilierea federaţiei şi anularea tuturor rezultatelor obţinute în competiţiile sportive oficiale de aşa zişii sportivi români, rezultate care normal ar trebui să revină României, nu altor entităţi nerecunoscute de statul român şi cu care aceşti indivizi se bat în piept că reprezintă România. Adevărata lor valoare a ieşit în evjdenţă cu prisosinţă în acest an, când, continuând să participe la competiţiile sportive oficiale internaţionale, fără a fi autorizaţi, au făcut pur şi simplu România de râs."

Punem pariu ca "Adunatura Jenerala" v-a valida aceasta cerere ;) ...mama idiotilor naste zilnic :oops: :lol: :lol: :mrgreen:

ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: Turneul SOCEC.NET la pescuit sportiv

Mesajde ticairlandezu » Vin Oct 02, 2015 10:16 am

Sau poate vrei sa stii ce te asteapta cu noua federalizare ;)

" 12.r p Aprobarea taxelor pentru omologări piste de competiții, a licențelor de pescar sportiv si a licențelor de organizare manifestări sportive, pentru emitere adeverință pentru înscrierea la cursurile de antrenori si taxe scolarizare pentru arbitrii judecători sportivi, taxelor de afiliere a cluburilor sportive și asociațiilor județene și a municipiului București, a penalităților sportive, etc. Prezintă: inegalabilul președintele federației Stefan Popescu.



http://frpsc.ro/convocator-5/


Licenta de pescar sportiv contra cost din 2016-in viziunea inegalabilului popescustefan ,autointitulaltul ''presedinte al tuturor pescarilor'' zis si ''papa de la Albaa''' :lol1:

Sper ca ai inteles ce te asteapta ...Taxe, Licente, Permise, Omologari....Totul contra cost!!! in buzunarele largi ale federatiei...Si cica tot AGVPS este monstrul care ne-a luat banii!!! Ne-au luat si unii o sa ne ia si altii x inzecit ;)
Cu alte cuvinte cineva de pe forumul asta avea dreptate cand a spus...."Am scapat de dracu si am dat de masa"!!!! :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

diaconitapetru
Mesaje: 86
Membru din: Lun Noi 10, 2014 11:19 am

Re: Turneul SOCEC.NET la pescuit sportiv

Mesajde diaconitapetru » Vin Oct 02, 2015 11:18 am

Da Marian. Asa cum am anuntat inca de la incheierea concursului de pe Magura. Vasile stia (si cred ca si tu si cam toti care au avut urechi sa auda stiau) ca nu vin la Regal la Murighiol.Din multiple motive , nesecrete (Vineri pe 9 am un examen ce dureaza pana dupa amiaza, nu am ARBDD-ul si nu vreau sa il fac pt 3 zile, costurile deplasarii , cazarii etc sunt cam mari pentru buzunarul meu in conditiile date). Cat despre "insinuare", cred ca am sustinut campionatul APS-ului 5 ani de la prima etapa asa ca... haide sa discutam de concursul la care se refera topicul acesta :).

D-le Diaconita, ne puteti da, va rog, localizarea mai exacta pe canal si mai multe detalii despre acces? Se campeaza de sambata pe duminica?
Localizarea e dupa baraj, pe malul drept(daca stai cu spatele la baraj si fata la canal)camparea cred ca se face tot acolo .Pentru Bratul Borcea concursul se organizeaza in dreptul amenajarii pe care o are Asociatia din Dichiseni si tot acolo e si camparea

diaconitapetru
Mesaje: 86
Membru din: Lun Noi 10, 2014 11:19 am

Re: Turneul SOCEC.NET la pescuit sportiv

Mesajde diaconitapetru » Vin Oct 02, 2015 11:25 am

E open...vine cine vrea....nu s-a stiut de suprapunere cu regalul APS
Mai cititi si voi forumurile si gasiti lista tuturor concursurilor de feeder prin amabilitatea D-lui Alin Teodorescu ;) :
viewtopic.php?f=3&t=14358
Ai dreptatte e o scapare a organizatorilor,daca as sti ca vin mai multi s-ar putea modifica datele ,adica sa fie 3 concursuri pe 16-17-18 dar e problema ca 2 sunt pe Dorobant si unul pe Borcea....


Înapoi la “Concursuri de pescuit la feeder - din Romania”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 57 vizitatori