Balta Candeasca

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

ramadri
Mesaje: 228
Membru din: Vin Apr 29, 2016 6:33 pm

Re: Balta Candeasca

Mesajde ramadri » Sâm Mar 18, 2017 8:12 pm

Am fost anul trecut pentru prima data (si singura data). Am fost pe călduri de 38 si vânt de-mi zburau toate, in 4 ore eram mai rosu decât masina mea. Nu am prins nimic, dar consider ca ori nu i-am localizat ori si ei erau la fel de sictiriti ca si mine. Am fost pe partea opusa pontonul ala mic si spre coada baltii. E interesant, dar parca prefer totuși Bila 2

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


george stefan
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Ian 17, 2015 5:29 pm

Re: Balta Candeasca

Mesajde george stefan » Lun Mar 20, 2017 8:51 pm

Salutare. Azi am facut prima partida pe aceasta balta, pe bazinul 1. Rezultat multumitor pt inceputul sezonului: 3 ciortani 1.5 - 2.5 kg si un caras frumos trecut de jum de kg.. Desi a fost luni, destul de multi pescari pe balta...senzori si bambine, am fost singurul feederist :) Taxa este 70 de ron. Mai exista si bazinul nr. 3 ( aceeasi taxa)...am inteles de la Claudiu, administratorul baltii ca tine mult caras, doar ca momentan papa cel micut, cam cat palma + exemplare frumoase de crap, dar mai rar :) Per total o balta de revenit, doar ca, asa cum s-a mai spus si anterior, de evitat weekendul..

Sent from my Lenovo YT3-X50F using Tapatalk


Mitza
Mesaje: 54
Membru din: Mie Dec 21, 2016 1:52 pm
Localitate: Bucuresti, Berceni

Re: Balta Candeasca

Mesajde Mitza » Lun Mar 20, 2017 9:50 pm

Banuiesc ca pe method? Cu ce momeala la carlig? Si mie imi place balta, e cam aglomerata pentru gradul meu de precizie in lansare :), dar are peste frumos si sanatos.

In schimb, in weekend cel putin, partea cea mai rea o reprezinta zgomotul celor cu parapanta. Te ia de cap,partz- partz ,vrum-vrum cu motorul pe deasupra campului si baltii, iti vine sa pleci si sa nu mai revii.

Administratorii baltii sunt amandoi foarte OK, nota 10.

george stefan
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Ian 17, 2015 5:29 pm

Re: Balta Candeasca

Mesajde george stefan » Lun Mar 20, 2017 10:07 pm

De treaba cu parapanta habar nu aveam, azi nu s-au auzit decat senzori :) 2 dintre ciortani la method.. Surpriza a venit la un piker de 2.40, la max 10 m. in dreapta pontonului, cosulet, struna de 0.10, carlig de 18 , 2 viermusi.. unde a intrat fratele mai mare :)

Sent from my Lenovo YT3-X50F using Tapatalk


george stefan
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Ian 17, 2015 5:29 pm

Re: Balta Candeasca

Mesajde george stefan » Lun Mar 20, 2017 10:08 pm

Iar la method au intrat la porumb si utopia tutti frutti

Sent from my Lenovo YT3-X50F using Tapatalk


george stefan
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Ian 17, 2015 5:29 pm

Re: Balta Candeasca

Mesajde george stefan » Lun Mar 20, 2017 10:12 pm

Iar carasul la cosulet, larve de libelula. Practic n-am prins cu aceeasi momeala mai mult de un peste..

Sent from my Lenovo YT3-X50F using Tapatalk


Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Candeasca

Mesajde sorinhc » Lun Mar 20, 2017 10:45 pm

In schimb, in weekend cel putin, partea cea mai rea o reprezinta zgomotul celor cu parapanta. Te ia de cap,partz- partz ,vrum-vrum cu motorul pe deasupra campului si baltii, iti vine sa pleci si sa nu mai revii.
Da, asa este. Chiar am omis asta. Mai sus putin de balta e un platou unde se aduna d'astia. Au barait pe reprize de mi se luase. Nu stiu cum de am uitat sa scriu de baraieli :lol: . Chiar a fost simpatic unul de pierduse controlul (era si vant) si mai mai sa se duca in apa. Am zis HAI ca stiu ca poti sa inoti :lol: :lol: .
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(


Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator