CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Competiția vârfurilor colorate

Moderator: sorinhc

silviu3009
Mesaje: 12
Membru din: Mar Feb 24, 2015 11:59 pm

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde silviu3009 » Mar Mai 05, 2015 8:25 am

Multumesc pentru update Catalin. Imi pare bine sa aud ca s-a ajuns la un numitor comun. Asta este o veste care cred ca era asteptata de catre toti participantii.

Avatar utilizator
sirbu mihai
Mesaje: 456
Membru din: Joi Apr 17, 2014 9:39 pm
Localitate: Bucuresti-Berceni

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde sirbu mihai » Mar Mai 05, 2015 8:53 am

Intradevar, buna vestea :D
@silviu : Retrage sculele de la vanzare :lol:
CS APS

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde catalin232 » Mar Mai 05, 2015 9:18 am

Silviule , adevarul este ca s-a ajuns la un compromis dupa ce am vazut ca vrei tu sa iti vinzi echipamentul.... nu puteam sa pierdem un membru al comunitatii asa ca am gasit solutie :D :twisted: :twisted: :lol:

Avatar utilizator
oros
Mesaje: 121
Membru din: Vin Ian 16, 2015 1:06 pm
Localitate: giurgiu

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde oros » Mar Mai 05, 2015 9:35 am

o ce veste minunaaaata !

ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde ticairlandezu » Mar Mai 05, 2015 9:51 am

Daca se continua...si atunci nu pot decat a ma bucura ;) ...HAI EGALAREA!!!! :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

silviu3009
Mesaje: 12
Membru din: Mar Feb 24, 2015 11:59 pm

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde silviu3009 » Mar Mai 05, 2015 11:31 am

Silviule , adevarul este ca s-a ajuns la un compromis dupa ce am vazut ca vrei tu sa iti vinzi echipamentul.... nu puteam sa pierdem un membru al comunitatii asa ca am gasit solutie :D :twisted: :twisted: :lol:
...ma bucur oricum...ehipamentul ramane la vanzare..

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde CISMAS » Mar Mai 05, 2015 3:35 pm

Catalin, ma bucur tare mult ca vom continua, era pacat sa .... operatia reusita, pacientul mort
legat de regulament, am recitit regulamentul postat de Claudiu pe topicul "REGULAMENT F.I.P.S.e.d. pentru competitii de feeder" si mie mi-e clar
neclare imi sant discutiile si comentariile pe marginea lui
de exemplu, spune-mi si mie numarul articolului si aliniatul unde scrie ca intre cosulet si carlig nu e voie sa fie nimic (agrafa, alica, etc. )
pescuim pe regulament sau pe comentarii ?
un principiu de drept spune ca: "tot ce nu e interzis, e permis"
pe buna dreptate Razvan Pop spune ca monturile lui sant facute cu agrafa de prindere a forfagului cam la 2 cm sub cosulet, daca nu sant bune, conform carui articol ?

o zi buna si fir intins tuturor la "GREEN BAITS"

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde catalin232 » Mar Mai 05, 2015 7:48 pm

Domnule Cismas, nu a impus nimeni ca agrafa sa nu fie sub cosulet, s-a interzis atasarea alicelor de plumb pe struna. Este adevarat ca nu scrie nicaieri , dar intrebarile acestea si-au gasit raspuns la comisia de arbitri ce a arbitrat CM Feeder Irlanda ( chiar Tica i-a tras de maneca pe aspectul asta, de la ei vine si raspunsul) .

Sincer sa va spun , cand am vorbit de regulament FIPS ma gandeam a fi luat in mare ( cantitati de nada si momeala, verificarea acestora, ce este si ce nu este voie a se baga in nada , dimensiune cosulete, carlige, lungime strune) .... adica lucrurile cele mai importante... eu nu m-am gandit vreodata sa chemam oameni care nu au pescuit in viata lor la cosulet si sa ii trecem prin furcile gaudiene si nici ca o sa tipam unii la altii pe regulament.

Tocmai de aceea, zilele acestea vom incerca sa sintetizam un regulament mai scurt , cu regulile mai clare pentru toata lumea si care va fi inmanat pe hartie la urmatoarea etapa. Asta pentru a nu mai lasa la voia sortii si interpretarilor.

Cat priveste partea cu orice lege este facuta pentru a fi incalcata... asa este.. cine cauta sa ocoleasca, intotdeauna va gasi o modalitate sau o scuza. Eu cred ca noi suntem ceva mai sus de nivelul acesta.

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde CISMAS » Mar Mai 05, 2015 9:26 pm

asta vreau si eu Catalin, nu pe vorbe, nu pe discutii si lamuriri din alta parte si de la cu totul alt nivel, cand m-oi duce IO la CM in OLANDA :lol: :lol: :lol: DUPA LAMURIRILE DE ACOLO O SA PRIND 999 KG de peste
aici sa fim rezonabili si sa pescuim dupa "nasul nostru"
apropos de FIPS-CIPS, vineri 1Mai, am fost pentru prima data pe Floarea P., am pescuit cu doua lansete, una strict FIPS-CIPS, si am prins un carasel de 50gr, si cu o lanseta la method cu Bandoom, la care am prins 18 ciortani intre 0,75kg si 3,5kg
pana la urma de ce ma duc la pescuit ?...pentru ca acolo se intruneste TRINITATEA SFANTA.....APA, AERUL si FRAIERUL....
o seara buna , fir intins in weekend , luni sa vad un clasament, locurile 1 - 15 ... APS... :lol: :lol: :lol: locurile 15 - 30 restul LUMII... :evil: :evil:
dar parca mai bine asa: :lol: :evil: :lol: :evil: :lol: :evil: ....

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: CAMPIONATUL APS LA FEEDER 2015

Mesajde catalin232 » Mar Mai 05, 2015 10:03 pm

Nu este nimic nou sau special ce s-a intamplat pe Floare, adica faptul ca ati avut randament mult mai mare pe method. Nimeni , niciodata nu a negat eficienta abordarii crapului la method . Cat priveste alte specii , acolo sta cu totul altfel treaba si sa nu uitam ca mai exista si rauri ...situatii in care methodul este de "uitat" acasa ... greutate in bagaj ....


Înapoi la “Concursuri de pescuit la feeder - din Romania”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 63 vizitatori